صدور شناسنامه سلامت الكترونیك برای دانش آموزان، تدوین طرح جامع ایمنی مدارس

صدور شناسنامه سلامت الكترونیك برای دانش آموزان، تدوین طرح جامع ایمنی مدارس كنكور هنر: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به نمایش گزارشی از عملكرد معاونت تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی طی 40 سال اخیر سپس پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و اخبار فعالیت ها و مسابقات ورزشی دانش آموزی را تشریح نمود.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، وزارت آموزش و پرورش مبادرت به برگزاری سلسله نشست های خبری برای معاونین خود در دهه مبارك فجر در باغ موزه دفاع مقدس كرده است.
مهرزاد حمیدی در این جلسه خبری با مروری بر عملكرد حوزه تربیت بدنی در چهل ساله سپس انقلاب اظهار نمود: از سالی كه درس تربیت بدنی در مدارس الزامی شد و قانون الزامی شدن ورزش مدرسه ای را به تصویب رساندند، ۹۱ سال می گذرد.

وی ادامه داد: ۵۱ سال از تصویب این قانون در سال های پیش از انقلاب و چهل سال آن مربوط به چهار دهه پس از انقلاب است. این ۵۱ سال را باید با ۴۰ سال اخیر مقایسه نماییم. البته باید در نظر داشته باشیم كه در این ۴۰ سال دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی و تحریم ها را شاهد بودیم و توطئه های متنوع برای نظام متكی به آموزه های اسلامی و مردم شكل گرفت و این ملاحظات را باید در نظر گرفته شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در سال ۵۷، ۵۰۰ دبیر تربیت بدنی دارای مدرك لیسانس و متخصص داشتیم اظهار داشت: حالا ۳۵۰۰۰ دبیر تربیت بدنی داریم كه ۵۰۰ نفر آنها دانشجوی دكتری بوده و یا مدرك دكتری تربیت بدنی دارند.
وی افزود: در آموزش عالی باز سرمایه گذاری بسیاری انجام شده است. در سال ۵۷ چهار مركز نیروی متخصص تربیت می كرد اما امروز بیشتر از ۲۰۰ مركز دانشگاهی در سراسر كشور مشغول آموزش نیروی انسانی متخصص هستند و بسیاری در مقاطع ارشد و دكترا نیرو تربیت می كنند و گرایش های مختلفی به وجود آمده و محتوای آموزشی با استانداردهای جهانی برابری می كند.
وی با اشاره به اینكه درس تربیت بدنی بر سه پایه نیرو، امكانات و تجهیزات ورزشی و محتوای درسی استوار است اظهار نمود: در حوزه سالن های ورزشی استاندارد، حدود ۱۵۰ سالن بزرگ در سال ۵۷ و در مجموع ۶۵۳ سالن داشتیم. اما آمار سالن های ورزشی ما هم اكنون به بیشتر از ۳۰۸۰ مورد رسیده است و در شش ماه اخیر از ۷۸۰ فضای ورزشی نیمه تمام و تعدادی در دهه فجر به بهره برداری می رسد و ۳۲۳۶ فضای ورزشی خواهیم داشت.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در حوزه اعتبارات حالا با حمایت دولت ردیف مستقلی با ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۸ داریم و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی از محل ارزش افزوده برای ساخت زمین چمن مصنوعی درنظر گرفته شده است. موفق شدیم توافق ساخت ۱۰۰۰ زمین چمن مصنوعی را از دولت برای سه سال آینده بگیریم و اعتبارات آن به بودجه سازمان نوسازی افزوده و فضاهای جدیدالاحداث دارای زمین چمن مصنوعی می شوند.
وی با اشاره به فعالیت سفیران سلامت دانش آموزی اظهار داشت: قبلاً تشكلی تحت عنوان سفیران سلامت وجود نداشت اما هم اكنون دو میلیون دانش آموز تحت عنوان سفیران سلامت به آموزش همسالان و هم مدرسه ای های خود می پردازند. همین طور پنج میلیون دانش آموز دارای شناسنامه سلامت الكترونیكی هستند كه سلامت جسمانی را در برمی گیرد.
حمیدی افزود: قرص آهن و مكمل ها نظیر ویتامین دی برای دانش آموزان دختر متوسطه اول و دوم توزیع می شود و سلامت دهان و دندان را به شكل گسترده انجام می دهیم.
وی با اشاره به آموزش كمك های اولیه به دانش آموزان عنوان كرد: ۳۵ هزار بوفه در مدارس داریم كه از حیث نوع و كیفیت مواد خوراكی نمایش شده مورد نظارت قرار می گیرند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر این كه امور بهداشت مدارس شبانه روزی را مستمرا مورد نظارت قرار می دهیم از تدوین طرح جامع ایمنی مدارس آگاهی داد و اظهار داشت: همچون برنامه هایی كه در سال های آینده مدنظر داریم دستورالعمل حفظ انرژی، ایمنی و گرمایشی مدارس است.
حمیدی اضافه كرد: ساختار قامتی همچون محورهای برنامه معاونت تربیت بدنی و سلامت است و الان ۵۰ مركز ساختار قامتی در مراكز استان ها دایر است و دبیر تمام وقت با تخصص دكترای تربیت بدنی در این مراكز حضور دارند و ۳۰۰ كانون حركات اصلاحی در استان ها را پیگیری می كنند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه ۶۸ هزار معلم ابتدایی در تابستان تحت آموزش های تخصصی قرار گرفتند اظهار داشت: به استان ها ابلاغ كردیم هر استان باید ۱۰ سالن ورزشی برای دانش آموزان بسازد.
1397/11/14
15:15:54
5.0 / 5
4652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر