استمداد از نمایندگان مجلس برای رفع موانع خرید خدمات آموزشی

استمداد از نمایندگان مجلس برای رفع موانع خرید خدمات آموزشی به گزارش كنكور هنر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه به دنبال واگذاری مدارس دولتی در چارچوب طرح خرید خدمات آموزشی نبوده و نیستیم اظهار داشت: از نمایندگان مجلس می خواهیم این فرصت را به آموزش و پرورش بدهند تا موانع و مشكلات طرح خرید خدمات آموزشی را با كمك آنها بررسی و برطرف نماییم.


علی الهیار تركمن در گفتگو با ایسنا، درباره طرح خرید خدمات آموزشی اظهار نمود: هم اكنون ۳۳۰ هزار دانش آموز در مراكز خرید خدماتی مشغول به تحصیل بوده و تأثیر مثبتی در روند آموزشی و كیفیت بخشی به آن داشته اند.
وی ادامه داد: حالا حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار لازم التعلیم در دوره ابتدایی خارج از مدرسه هستند و تعداد بیشتری هم در دوره متوسطه اول و دوم بازمانده از تحصیل اند. متناسب با شمار بازماندگان از تحصیل نیاز به تأمین نیروی انسانی داریم. باید پكیجی با تركیب معلمان رسمی، حق التدریسی، خرید خدمتی و سرباز معلم ها داشته باشیم.
وی ادامه داد: پیشنهاد می كنم یك بار تجربه طرح خرید خدمت را در شهرستان ها و استان ها مرور و بررسی نماییم. قبول داریم موانعی وجود دارد كه باید آنها را احصا ء كرده و روی آن بحث و بررسی دقیق داشته باشیم. اما از نمایندگان مجلس می خواهیم این فرصت را به آموزش و پرورش بدهند تا موانع را با كمك آنها بررسی و برطرف نماییم.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه در لایحه بودجه ۹۸ بخصوص در بند ب تبصره ۲۱ بندی پیرامون خصوصی سازی در آموزش و پرورش وجود نداشت عنوان كرد: خرید خدمات آموزشی با عنایت به ماده ۲۵ قانون برنامه ششم توسعه و سند تحول بنیادین در بودجه گنجانده شده بود. در سند تحول بنیادین بر افزایش مشاركت در آموزش و پرورش تاكید گردیده است.

الهیار تركمن افزود: در ماده ۲۵ قانون برنامه ششم توسعه بر خرید خدمات آموزشی تاكید شده است اظهار نمود: خرید خدمات به معنای خصوصی سازی نیست. در طرح خرید خدمات آموزشی كمبود معلم و مدرسه در بعضی مناطق دور دست را جبران كردیم و به دنبال واگذاری مدارس دولتی در چارچوب طرح خرید خدمات آموزشی نبوده و نیستیم.1397/11/13
15:55:12
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: تحصیل , خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر