آلودگی هوا صدها مدرسه در بانكوك را تعطیل كرد

آلودگی هوا صدها مدرسه در بانكوك را تعطیل كرد كنكور هنر: آلودگی های سمی هوا كه این روزها بانكوك را فرا گرفته مقامات تایلند را بر آن داشته تا در اقدامی بی سابقه امروز (چهارشنبه) را برای نزدیك به ۴۵۰ مدرسه تعطیل اعلام كنند تا مقامات، بحران آلودگی را كه سبب گسترش نگرانی ها شده مدیریت نمایند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، پایتخت تایلند هفته هاست كه در پس مه های تیره آلودگی هوا قرار گرفته و ساكنان این شهر را مجبور به استفاده از ماسك كرده و انتقادات بسیاری را در رسانه های اجتماعی نسبت به واكنش نامساعد دولت برانگیخته است.
دلیلهای این آلودگی ها اگزوزهای دودزا در ترافیك ها، ساخت و سازهای بدون محدودیت، سوزاندن ته مانده های محصولات در زمین های كشاورزی و آلودگی های كارخانه هاست كه در شهر باقی می مانند.
مسؤولان ابرها را بارور ساخته اند تا باران زایی را تحریك كنند، روگذرها را برای جذب میكرو آلاینده ها آب پاشی كرده و حتی از مردم خواسته اند در جشن سال نو چینی از سوزاندن چوب و كاغذ اجتناب نمایند.
این اقدامات سبب برانگیخته شدن تمسخر ساكنان بانكوك شده كه به سبب آلودگی با مشكل كمبود ماسك باز مواجه گشته اند.
اما از امروز فرمانداری بانكوك با تشدید اقدامات مقابله ای خود دستور به تعطیلی ۴۳۷ مدرسه دولتی را تا روز جمعه داده و منطقه ای ۱۵۰۰ كیلومتری مربعی از شهر را "ناحیه كنترل شده" تعیین كرده است.
ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین باز برای پاشیدن محلولی قندی به منظور كمك به پاكسازی هوا از ذرات آلاینده میكروسكوپی گماشته شده اند اما هنوز معین نمی باشد این اقدام تا چه حد می تواند به تصفیه هوای آلوده بانكوك كمك نماید.
هم چنین امكان دارد هشداری نسبت به ورزش كردن در پارك های شهر باز صادر شود.
بنا بر گزارش گاردین، اندازه گیری سطوح آلودگی هوای بانكوك كه الان از برخی شهرهای چین آلوده تر است اما هنوز به سطح آلودگی دهلی در هند نرسیده، نشان داده است سطوح آلودگی در این شهر دست كم به بیشترین میزان در یك سال قبل رسیده است.1397/11/12
13:47:02
5.0 / 5
5189
تگهای خبر: رمان , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر