رشد۱۲۰ برابری جمعیت دانش آموزی مدارس استعدادهای درخشان در دهه چهارم انقلاب

رشد۱۲۰ برابری جمعیت دانش آموزی مدارس استعدادهای درخشان در دهه چهارم انقلاب به گزارش كنكور هنر از دستاوردهای وزارت آموزش وپرورش در چهل سالگی انقلاب، در مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان؛ رشد ۱۳۹ برابری تعداد مدارس و رشد ۱۲۰ برابری جمعیت دانش آموزی مدارس استعدادهای درخشان در دهه چهارم انقلاب است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سابقه تأسیس مدرسه تیزهوشان به سال ۱۳۴۷ باز می گردد كه دبستان هوشیار با ۱۴ دانش آموز دختر و پسر تشكیل شد.
هم زمان با این حركت، در وزارت آموزش وپرورش اداره كل امور دانش آموزان استثنایی هم تأسیس شد. بدین ترتیب، در آستانه ی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تعداد دانش آموزانی كه بر مبنای اهداف تعیین شده در سه پایه ی اوّل تا سوم راهنمایی مراكز سازمان مشغول به تحصیل بودند، شامل ۹۳۸ دانش آموز دختر و پسر در پنج مدرسه مختلط در شهرهای تهران، كرمان و مشهد می شد.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، این مدارس در چهاردهه بعد از انقلاب اسلامی با رشد ۱۳۹ برابری تعداد مدارس و رشد ۱۲۰ برابری جمعیت دانش آموزی مدارس استعدادهای درخشان همراه بوده است.
1397/11/11
21:58:11
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: تحصیل , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر