طباطبایی نژاد در مهر مطرح كرد؛

روایت لغو خداحافظی از مركز گسترش سینمای مستند و تجربی در دقیقه ۹۰

روایت لغو خداحافظی از مركز گسترش سینمای مستند و تجربی در دقیقه ۹۰ به گزارش كنكور هنر سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد بعد از چند هفته حرف و حدیث درباره جدایی اش از مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، درباره این حواشی و استمرار حضورش در این مركز توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، از روزی كه با اجرایی شدن قانون منع به كارگیری بازنشستگان، بخش هایی از دولت مانند سازمان سینمایی، در معرض تغییر و تحول مدیران ارشد قرار گرفتند، هم زمان گمانه زنی هایی درباره تغییر در تركیب برخی مدیران مجموعه های میانی این نهادها هم در رسانه ها شروع شد.
در میان مدیران سینمایی هم احتمال خداحافظی دو چهره كه اتفاقاً به صورت مستقیم مشمول قانون بازنشستگی نمی شدند، پررنگ تر از دیگر مدیران مطرح شد؛ ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی و دبیر جشنواره فیلم فجر و سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مركز گسترش سینمای مستند و تجربی و دبیر جشنواره «سینماحقیقت».
داروغه زاده و طباطبایی نژاد هر دو از مدیران سینمایی ای محسوب می شدند كه از جانب سازمان صداوسیما و به صورت مأمور به وزارت ارشاد آمده بودند و شنیده ها حكایت از آن داشت كه با اجرایی شدن قانون منع حضور بازنشستگان در صداوسیما، این سازمان برای تمدید مأموریت مدیرانش در سازمان های دیگر دیگر سخت گیری را در پیش گرفته است.
ابراهیم داروغه زاده پیش تر در گفتگویی مشروح با خبرگزاری مهر به این ابهام و شرایط ادامه همكاری خود با سازمان سینمایی پاسخ داده بود. در هفته های اخیر گمانه زنی اما درباره خداخافظی طباطبایی نژاد با مركز گسترش تا جایی قوت گرفت كه برخی خبرگزاری های رسمی خبر قطعی این جدایی را منتشر نمودند و برخی دیگر سراغ گزارش هایی درباره لیست گزینه های احتمالی جانشینی او رفتند!
با وجود این گمانه زنی ها اما سرانجام هفته گذشته خبر رسید كه هم داروغه زاده و هم طباطبایی نژاد در مسئولیت های خود ابقا شده اند و فعلا تغییری در بدنه مدیران سینمایی نخواهیم داشت.
سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد این هفته ضمن حضور در خبرگزاری مهر و در نخستین مصاحبه خود بعد از تمدید مأموریت در مركز گسترش سینمای مستند و تجربی درباره علل شكل گیری این گمانه زنی ها در فضای رسانه ای توضیحاتی ارائه نمود.
مدیرعامل مركز گسترش سینمای مستند و تجربی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره اظهار داشت: واقعیت این است كه بنده كارمند سازمان صداوسیما هستم و با اجازه این سازمان مأمور به خدمت در وزارت ارشاد شده ام. این مأموریت هم هرسال باید تمدید شود. در عرف سازمانی این تمدید به صورت سالانه و با موافقت اداره مبدأ انجام می شود.
وی افزود: طبق قانون دیگری در صداوسیما، مأموران این سازمان بیشتر از ۴ سال، مجاز به تمدید مأموریت خود نیستند. از آنجائیكه مدت حضور بنده در ارشاد بیشتر از این زمان شده بود، سخت گیری ای برای تمدید مجدد این مأموریت وجود داشت. شرایطی مشابه با شرایط آقای ابراهیم داروغه زاده كه تمدید مأموریت ایشان هم با مخالفت سازمان صداوسیما مواجه شده بود. در این موقعیت ما دو چاره داشتیم؛ یكی بازگشت به سازمان مبدأ و دیگری انتقال كامل از صداوسیما به ارشاد.
طباطبایی نژاد اضافه كرد: ما مایل به انتقال نبودیم. به علت علاقه به فضای تلویزیون نمی خواستیم به صورت دائم از آنجا جدا شویم. از سوی دیگر سازمان سینمایی هم تمایل به ادامه مأموریت ما داشت. تلاش های بسیار و نامه نگاری های متعددی هم صورت گرفت اما كارها پیش نمی رفت تا جایی كه حدودا از موافقت سازمان صداوسیما با تمدید این مأموریت ناامید شدیم. دلیل اصلی قوت گرفتن این شایعات در فضای رسانه ای هم این بود كه گمان خود ما هم همین بود.
وی درباره برخی شنیده های غیررسمی درباره خداحافظی اش با مجموعه مدیران و كارمندان مركز گسترش هم اظهار داشت: بله خداحافظی هم كرده بودم. از نظر خودم قطعی بود كه باید به صداوسیما بازگردم اما در آخرین دقایق خداحافظی كه طبق توافق قرار بود بعد از آخر جشنواره دوازدهم سینماحقیقت باشد، شرایط تغییر نمود.
دبیر جشنواره «سینماحقیقت» افزود: حتی من لوازم شخصی اتاقم را هم به منزل برده بودم و بلافاصله پس از جشنواره سینماحقیقت قصد ترك مركز را داشتم. در صحبتی كه با دكتر حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی داشتم، از من خواستند یك هفته پس از جشنواره هم صبر كنم تا پیگیری های مجددی صورت بگیرد. پس از این پیگیری ها بود كه سازمان صداوسیما سرانجام موافقت نمود تا به مدت یكسال دیگر در خدمت دوستان مركز گسترش باشیم و این كل ماجرا بود.
مشروح گفتگوی صریح خبرگزاری مهر با سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مركز گسترش سینمای مستند و تجربی بزودی منتشر خواهد شد.

1397/11/05
20:00:58
5.0 / 5
4749
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر