معاون وزیرعلوم:

بخشنامه رعایت ضوابط ایمنی به تمام دانشگاه ها ابلاغ گردید

بخشنامه رعایت ضوابط ایمنی به تمام دانشگاه ها ابلاغ گردید به گزارش كنكور هنر معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان كشور اظهار داشت: برای جلوگیری از حوادث، اخیرا بخشنامه رعایت ضوابط ایمنی از جانب وزیر به تمام دانشگاه ها ابلاغ گردیده است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، مجتبی صدیقی روز چهارشنبه در گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در حال توسعه كشور در پردیس دانشگاه خوارزمی كرج با اشاره به اینكه حادثه دانشگاه آزاد در تهران تلنگری به همه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی بود، تصریح كرد: نباید بیان نماییم كه امكانات نداریم بلكه در قالب امكانات موجود حفظ ضوابط ایمنی باید در همه دانشگاه ها اولویت باشد.
وی اضافه كرد: یكی از برنامه های وزارت علوم در سال آینده تشكیل مركز خدمات دانشگاهی در دانشگاه ها بوده كه بدین منظور امسال 200 خوابگاه دانشجویی برای ارتقاء سطح كیفی انتخاب شده است.
صدیقی اظهار داشت: در سال 98 یكی از برنامه ها ارتقاء سطح كیفی خوابگاه های دانشجویی است كه سطح چهار نداشته باشیم.
وی افزود: به تمام دانشگاه ها هم اعلام نموده ایم كه طی چند ماه آینده و در روزهای نوروز، در صورتیكه خوابگاهی در سطح چهار مانده آنرا ارتقاء داده و در سال 98 تمركز ما بر روی خوابگاه های رتبه سه باشد كه بالاتر ارتقا یابند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه ساخت خوابگاه های دانشجویی جدید را دنبال می نماییم، اشاره كرد: با اجرای این برنامه تا آخر برنامه ششم توسعه امیدواریم كه ظرفیت های جدید خوابگاهی كشور به 75 هزار نفر برسد.
صدیقی با تاكید بر نظارت هر چه بیشتر بر خوابگاه های خصوصی و خودگردان دانشجویی اظهار داشت: نظارت بر این خوابگاه ها همچون وظایف ما است و هر جا احساس كردیم كه خوابگاه از استانداردها دور است، اخطارهای لازم داده می شود تا دانشجویان از حداقل زیست در خوابگاه ها برخوردار باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارتقا تغذیه دانشجویان اشاره نمود و اضافه كرد: امیدواریم تا سال آینده شاهد آشپزخانه های سنتی نباشیم و پخت غذا در دانشگاه ها از كیفیت، تجهیزات و سطح بهداشتی بالاتری برخوردار شود.
صدیقی با اشاره به اینكه امسال در تامین مواد اولیه غذایی با مشكلاتی مواجه بودیم، تصریح كرد: با این اوصاف توانسته ایم اقلام اساسی را تامین و با بحران در حوزه تغذیه دانشگاه ها مواجعه نشویم.
وی افزود: از جانب سازمان هدفمندی یارانه ها تزریق بودجه خوبی صورت گرفت و توانستیم كسری در بخش تغذیه را جبران نماییم.
صدیقی اظهار داشت: بخش اندكی از این اعتبار یارانه ای باقی مانده كه اولویت آنرا به دانشگاه های در حال توسعه و كوچكتر می دهیم كه هفته آینده تزریق می گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به رستوران های مكمل اشاره نمود و اضافه كرد: 50 درصد دانشجویان از رستوران های مكمل استفاده می نمایند و انتظار ما از دانشگاه های كوچك تر هم این است كه به دنبال راه اندازی رستوران های مكمل با این هدف كه دانشجویان با تنوع غذایی و كیفیت بیشتری برخوردار شوند، باشند.
معاون وزیر علوم در بخش دیگری از سخنانش تصریح كرد: در حوزه مشاوره سه طرح سیمای اجتماعی زندگی دانشجویی را دنبال می نماییم.
صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه دانشجو و دانشگاه نسبت به رعایت آئین نامه و ضوابط وظیفه دارند اظهار داشت: رعایت ضوابط، حفظ حرمت و عدم دخالت در حریم خصوصی همچون موارد مورد تاكید است.
وی در ادامه به توسعه تربیت بدنی در دانشگاه ها اشاره نمود و اضافه كرد: امسال 25 زمین چمن مصنوعی در دانشگاه های كشور بوجود آمده و در سال آینده هم توسعه می یابد.
معاون وزیر علوم بیان داشت: توسعه دوچرخه سواری در دانشگاه ها هم با هدف حذف بخشی از سرویس های دانشگاهی و كمك به توسعه ورزش دانشجویان حالا در حال پیگیری است.
در همایش یك روزه معاونان دانشجویی دانشگاه های در حال توسعه كشور، مشكلات و نیازهای این دانشگاه ها بررسی گردید.
7414/ 6155


1397/10/27
22:43:27
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: اجرا , خدمات , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر