فعالیتهای فرهنگی اجتماعی دانشگاه نیازمند تنوع بخشی است

فعالیتهای فرهنگی اجتماعی دانشگاه نیازمند تنوع بخشی است كنكور هنر: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: برای جلب مشاركت هرچه بیشتر دانشجویان، نیازمند تنوع بخشی در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاهها هستیم.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا غلامرضا غفاری شامگاه جمعه در اولین نشست شورای هماهنگی معاونان فرهنگی و اجتماعی منطقه 10 كشور در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: تمام برنامه های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها سپس برگزاری مورد ارزیابی قرار می گیرند، برای اینكه هدف از برگزای برنامه های مختلف و متنوع حضور دانشجویان در این فعالیت ها و مشاركت بیشتر دانشجویان است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم توضیح داد: جشنواره سراسری قران و جشنواره بین المللی 'حركت'، 2 رخداد بسیار مهم این معاونت امسال بودند كه در آنها شاهد دستاوردهایی بودیم.
وی با اشاره به بخش بین المللی جشنواره حركت توضیح داد: مهمترین بخش جشنواره حركت وجهه بین المللی آن بود كه با اقبال بسیار خوبی از طرف دانشجویان خارجی مواجه گردید.
غفاری با اشاره به شركت 22هزار دانشجوی خارجی در این رویداد فرهنگی گفت: بخش بین المللی این جشنواره باز می تواند بر دیپلماسی كشور موثر باشد و برای دانشجویان دراین عرصه فضای خوبی را فراهم آورده است.
وی یكی دیگر از مهم ترین رخدادهای فرهنگی دانشجویان را سوگواره ملی اربعین دانست و اظهار داشت: بر طبق گزارش معاون اجتماعی و فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، بیشتر از 500 اثر به این جشنواره ارسال شده است كه این رقم نسبت به پارسال افزایش یافته است.

***آگاهی بخشی، رسالت معاونت فرهنگی دانشگاه
مدیر كل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم باز در این برنامه اظهار داشت: رسالت معاونت فرهنگی دانشگاه ها آگاهی بخشی است، ما برای فعالیت فرهنگی در دانشگاه نیاز به خلاقیت داریم.
محمد عسكری گفت: حضور دانشجویان در فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها شادابی به همراه می آورد و سبب میگردد دانشجو وارد زندگی سیاسی و فرهنگی شود و برای جامعه خود بهره ای داشته باشد.
مدیركل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اضافه كرد: دانشگاه باید با عنایت به اقتضائات جامعه راهكار ارائه كند پس باید كمك كننده جامعه باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این كه در دانشگاه مشكلات فرهنگی متعددی وجود دارد اظهار داشت: همچون این مشكلات می توان به كمبود بودجه و عدم همكاری لازم و مانع تراشی در اجرای برنامه های پر مخاطب فرهنگی اشاره نمود.
عبدالرحیم هوشمند اظهار داشت: این رویكرد مانع حركت دانشجویان و فعالیت آنها میگردد برای همین مدیران و تصمیم گیران فرهنگی باید بپذیرند دانشگاه دربرگیرنده همه سلایق است و باید همه امكان فعالیت داشته باشند.
وی با بیان این كه ۱۰۰ نشریه در دانشگاه وجود دارد كه از این تعداد ۶۰ نشریه فعال می باشند بیان كرد: به سبب گرانی كاغذ و چاپ فعالیت نشریات باز با مشكل رو به رو شده است.
هوشمند اظهار داشت: در دانشگاه شهید چمران اهواز چهار تشكل، انجمن اسلامی پیرو خط امام، انجمن اسلامی دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی فعال می باشند همین طور جشنواره رویش برای نخستین بار در اردیبهشت امسال برگزار گردید.
وی افزود: در نیمسال اول سال جاری ۵۷۱ فعالیت در بخش های مختلف معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و 99برنامه در كانون های فرهنگی هنری دانشگاه انجام شد.

7164/6002


1397/10/15
14:33:46
5.0 / 5
4345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر