انتشار فراخوان جشنواره منطقه ای سینمای جوان

انتشار فراخوان جشنواره منطقه ای سینمای جوان به گزارش كنكور هنر فراخوان پنجاه و نهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان- كاشان منتشر گردید.


به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، پنجاه و نهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان از تاریخ ۴ الی ۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۶ به مدت چهار روز در استان اصفهان، شهر كاشان با حضور استان های (تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، قم، گلستان، لرستان، مازندران، مركزی، سمنان و اصفهان) توسط انجمن سینمای جوانان ایران، شهرداری كاشان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر كاشان برگزار می گردد.
جشنواره های منطقه ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه ای و نیمه حرفه ای هنرجویان استان های سراسر كشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مركز، تثبیت جایگاه فیلم كوتاه به عنوان یكی از مقوله های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر میان مسئولان استانی و ستاد مركزی سینمای جوانان ایران برای همكاری های دو جانبه برگزار می شوند.
جشنواره منطقه ای كاشان در سه بخش مسابقه فیلم كوتاه، فیلمنامه و عكس برگزار می گردد. بخش فیلم شامل سه بخش مسابقه، جنبی و بخش ویژه است. بخش ویژه شامل فیلم هایی با نگاه ویژه به مبحث گردشگری و فرهنگ بومی در منطقه فرهنگی كاشان است.
حداكثر زمان فیلم ها در بخش مسابقه ۳۰ دقیقه است و این بخش توسط هیات انتخاب و داوری متشكل از سه تا پنج عضو از هنرمندان و كارشناسان داوری خواهد شد.
بخش فیلمنامه هم به منظور كشف استعدادهای جوان در زمینه فیلمنامه نویسی و با عنایت به اهمیت این حوزه به عنوان زیرساخت تولید فیلم در سه بخش آزاد، اقتباسی و ویژه برگزار می گردد.
فیلمنامه های ارسالی باید بر اساس زمان حداكثر ۲۵ دقیقه نوشته و نباید تولید شده باشند. فیلمنامه ها توسط هیات داوران متشكل از سه كارشناس و هنرمند داوری خواهند شد.
بخش عكس جشنواره هم شامل ۲ بخش مجموعه عكس و تك عكس است. در این بخش به مفاهیم والای فرهنگی برپایه باورها و خصوصیت های فرهنگی مناطق مختلف ایران اسلامی، ارائه اندیشه ای نو بر پایه پژوهشی جامع برای دستیابی به بیانی صریح و قدرتمند در ارائه یك اثر ناب پرداخته می گردد. عكس ها توسط هیات داوران متشكل از سه كارشناس و هنرمند داوری خواهند شد.
شركت همه فیلمسازان، نهادها، سازمان های دولتی و تهیه كنندگان بخش خصوصی آزاد و ثبت نام در جشنواره تنها با استفاده از اینترنت امكان پذیر است. مهلت ثبت نام و ارسال آثار دوم دی ماه سال جاری است.
 

1396/08/24
21:58:19
5.0 / 5
4756
تگهای خبر: جشنواره , سینما , فیلم , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر