اولویت های دانشگاه خلیج فارس اعلام گردید

اولویت های دانشگاه خلیج فارس اعلام گردید كنكور هنر: رئیس دانشگاه خلیج فارس اظهار داشت: ارتقا جایگاه علمی، كارآفرینی و بین المللی شدن سه اولویت مهم دانشگاه خلیج فارس است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، عبدالمجید مصلح روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران اضافه كرد: هر دانشگاهی برای ادامه حیات در عرصه جهانی ارتقا جایگاه علمی را جهت گیری و در آن به طور ویژه سرمایه گذاری می نماید كه دانشگاه خلیج فارس باز این مهم را به طور جدی در اولویت نخست قرار داده است.
وی بیان كرد: در این ارتباط الان دانشگاه خلیج فارس در بین 2 هزار و 600 دانشگاه كشور در رتبه های برتر قرار گرفته است.
مصلح افزود: رویكرد كار آفرینی از راهبردهای اصلی دانشگاه های نسل سوم در اولویت دوم دانشگاه خلیج فارس قرار گرفته و به طور ویژه در این بخش باز تمركز ویژه روی آن صورت گرفته است.
مصلح افزود: سومین جهت گیری دانشگاه خلیج فارس باز بین المللی شدن از راه همكاری های بین المللی و جذب دانشجو در عرصه بین المللی است
وی اضافه كرد: كسب مرجعیت علمی در حوزه خلیج فارس اولویت این دانشگاه است تا از این طریق برای توسعه نام دانشگاه تلاش می نماییم.
مصلح بیان كرد: خیلی از كشورهای عربی پیش از دانشگاه خلیج فارس فعالیت خودرا با رویكرد علمی برای تثبیت نام مجعول خلیج عربی به كار گرفته اند كه باید برای اثبات جعلی بودن این نام فعالیت های دانشگاه خلیج فارس در این زمینه سرعت بخشی شود.
وی اشاره كرد: دانشگاه خلیج فارس چنانچه در رتبه بندی های جهانی بخواهد از لحاظ تعداد دانشجو به مقیاس خوبی برسد برای تراز جهانی حداقل باید شمار دانشجوهای خودرا به 9 تا 10 هزار دانشجو افزایش دهد.
رئیس دانشگاه خلیج فارس افزود: در این ارتباط شمار دانشجویان این دانشگاه در افق 1404 باید به 9 هزار دانشجو افزایش یابد.
وی بیان كرد: این دانشگاه در چند پارسال باز برای دستیابی به تراز جهانی بصورت تهاجمی نسبت به افزایش دانشجویان خود اقدام نموده كه با وجود ریسك بالا آنرا پذیرفته است.
مصلح اضافه كرد: دانشگاه خلیج فارس با حدود هفت هزار دانشجو در 29 رشته كارشناسی، 48 رشته كارشناسی ارشد و 13رشته دكترا، جهت گیری خودرا در حوزه كار آفرینی قرار داده و این دانشگاه از جانب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بعنوان پایلوت دانشگاه كار آفرین انتخاب شده است.
6043/7212


1397/10/08
14:06:13
5.0 / 5
4690
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر