یادداشت مهمان؛

گلایه تدوینگری كه نامزد بهترین گویندگی متن در سینماحقیقت شد!

گلایه تدوینگری كه نامزد بهترین گویندگی متن در سینماحقیقت شد! به گزارش كنكور هنر آرش زاهدی اصل از تدوینگران سینمای مستند، نسبت به كاندیداتوری خود در بخشی غیرمرتبط با حوزه تخصصی اش در جشنواره سینماحقیقت گلایه نمود.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، آرش زاهدی اصل تدوینگر سینمای مستند، با نگارش یادداشتی نسبت به حضور نامش در بخش غیرمرتبط با تخصص خود در فرآیند داوری دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» انتقاداتی را بیان نمود.
در متن این یادداشت كه برای انتشار در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته است، می خوانیم؛
من آرش زاهدی اصل، حدود ۱۸ سال است كه به صورت حرفه ای و تخصصی در رشته تدوین مشغول فعالیت هستم و اغلب كارهایی كه انجام داده ام در سینمای مستند بوده است. جشنواره «سینما حقیقت» بعنوان تنها جشنواره تخصصی سینمای مستند، مكانی است كه امكان دیده شدن فعالیت های سالانه و تبادل نظر تمامی افراد فعال در این رشته به صورت جدی در آن وجود دارد و طی ادوار برگزاری آن، مستندهایی كه تدوین آنها برعهده من بوده، اغلب نمایش داده شده و بنده را بعنوان تدوینگر می شناسند. همواره نسبت به این مورد تعصب و اهمیت ویژه ای داشته و دارم و همچون بقیه رشته ها كه باید به صورت حرفه ای و تخصصی به آنها نگریست، برایم مهم تلقی می گردد.
امسال بنده سه فیلم در این دوره از جشنواره داشتم كه یك فیلم در بخش كوتاه و دو فیلم دیگر در بخش نیمه بلند مسابقه ملی نمایش داده شد.
پیش از اختتامیه با خبر شدم كه نامزد شده ام و در مراسم حاضر شدم و در كمال شگفتی متوجه شدم كه برای فیلم «ورس» به كارگردانی جواد وطنی، كاندیدای بهترین گوینده و نویسنده گفتار متن همراه با مجید برزگر و جواد وطنی شده ام!
بنده در این فیلم تنها دو جمله كوتاه را خواندم كه به لطف كارگردان و احترام ایشان به بنده، نام اینجانب را در فهرست انتهایی فیلم در كنار مجید برزگر كه گوینده اصلی گفتار متن بود، نوشتند.
حال جای سوال است؛ آیا هیات محترم داوری كه مرا بعنوان كاندیدا معرفی كرده اند، برپایه دو جمله كوتاهی كه در این فیلم گفته ام؛ بنده را شایسته كاندیدا شدن در رشته گویندگی گفتار متن دانسته اند؟ آن هم در كنار دوستانی كه سال هاست به طور تخصصی و حرفه ای در این حوزه فعالیت می نمایند و اسمشان هم در كاندیدها حضور داشت!
آیا واقعا سهل انگاری اتفاق افتاده است؟
انتظار از هیات محترم داوری در هر جشنواره ای این است كه با دقت و نكته سنجی در انتخاب كاندیداها، اسامی را اعلام كنند. در تمام این سال ها تلاشم بر این بوده كه كاملا بصورت حرفه ای به رشته های مختلف نگاه كنم، همانطور كه در این سال ها به تدوین هم به صورت حرفه ای نگاه كرده و در آن فعالیت داشته و دارم.
به هر حال قصدم از این یادداشت یادآوری این نكته بود كه بنده هیچ تخصصی در رشته گویندگی گفتار متن نداشته و ندارم و در رشته تدوین بصورت حرفه ای مشغول فعالیت هستم.
و در انتها امیدوارم كه همچون همیشه به تخصص ها اهمیت داده شود تا اگر در كنار اسامی دیگر همكاران، بعنوان كاندیدا قرار گرفتم، سبب شادمانی و افتخار باشد و نه سبب شرمندگی و غیرحرفه ای بودن، آن هم در رشته ای غیر مرتبط.

1397/09/30
14:11:10
5.0 / 5
4422
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر