نام دانشجو و دانشگاه مصداقی برای بیان كرامت انقلاب است

نام دانشجو و دانشگاه مصداقی برای بیان كرامت انقلاب است به گزارش كنكور هنر نماینده مردم سنندج، دیواندره و كامیاران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نام دانشجو و دانشگاه مصداقی برای بیان ارزش و كرامت انقلاب اسلامی و شعارهای انقلابی است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، سید احسن علوی روز شنبه در مراسم بزرگداشت 16 آذر روز دانشجو با اشاره به اینكه باید هر روز را روز دانشجو دانست، با اشاره به اینكه ملتی كه گذشته خودرا مطالعه نكند، محكوم به تكرار آن است، اضافه كرد: مردم كردستان تاریخی پر از افتخار دارند كه باید آنرا مطالعه كنند چونكه آرمان ها، اندیشه ها و شعارهایی كه بدون كالبد یابی در مصداق هستند، سرنوشتی نامعین پیدا می كنند.
علوی به شعار احداث نظم نوین جهانی با روی كار آوردن ترامپ اشاره نمود و تصریح كرد: این شعار برای احداث تغییراتی است كه من از آن بعنوان فراعنه جدید یاد می كنم و هدف آنها هم احداث تب و تاب در جهان بخصوص در خارومیانه است.
این نماینده مجلس با اشاره به اینكه امروز آمریكا و مخالفان ایران به این نتیجه رسیده اند كه ایران، روسیه و چین در منطقه دارای قدرت بازدارندگی بالایی هستند، اشاره كرد: در این میان ایران كشوری با قدرت بالای بازدارندگی است كه قدرت های مخالف جرات مقابله نظامی با آنرا ندارند.
وی به برخی توفیقات كشورمان در عرصه های مهندسی، انرژی، تسلیحات تدافعی، نانو و امنیتی اشاره نمود و اظهار داشت: در عرصه علمی هم امروز با خیلی از كشورهای صاحب نام دنیا، تنه به تنه رقابت می نماییم.
علوی از برخی مشكلات كشور بعنوان ابر بحران نام برد و افزود: دشمنان با دلسردی از جنگ سرد مقابل كشورمان، به تحریم های اقتصادی و حملات سایبری روی آورده اند كه در این برهه دانشجویان و دانشگاهیان باید برای رهیفات این تحریم ها، چاره اندیشی كنند و رسالت آنان مهمتر از هر زمان دیگری است.
نماینده مردم سنندج، كامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی احداث یك سیستم بومی اقتصادی را كه به خارج از كشور از كشور وابسته نباشد، نیازمند اصلاحات دانشگاهی دانست و اضافه كرد: تجربه ثابت كرده كه كشورهای متكی به نفت، پیشرو نخواهد بود و با مالیت است كه كشورهای موفق دنیا توانسته اند به خلق ثروت و ارزش افزوده دست پیدا كنند.
وی پایداری كشورها را وابسته به این مساله دانست و گفت: تا زمانی كه كشور ما با فروش نفت می خواهد دانشگاه را تامین كند، نمی تواند پیشرو باشد.
علوی اضافه كرد: اعضای هیات علمی به جای هدایت دانشگاه به سمت بازهای صنعتی و كارآفرینی به نمایش مقاله بسنده كرده اند كه باید اهداف و برنامه های علمی در این زمینه، بازنگری شود.
وی با تاكید بر اینكه این دانشگاه است كه می تواند راه موفقیت را نشان دهد، تصریح كرد: دانشگاه های كشور باید در تحقیق و پژوهش وارد عرصه رقابت علمی جهانی شوند و به ارزش افزوده دست پیدا كنند.
در این مراسم، از برترین های آموزشی، فرهنگی دانشگاه كردستان تقدیر گردید.
دانشگاه كردستان بیشتر از 9 هزار دانشجو در 30 رشته دكتری، 104 رشته كارشناسی ارشد و 52 رشته كارشناسی مشغول به تحصیل دارد، این دانشگاه همین طور دارای 385 عضو هیات علمی است.
9937/9102


1397/09/17
20:16:53
5.0 / 5
4536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر