یازدهمین جشنواره ملی حركت، گامی بلند برای دستیابی به كارآفرینی

یازدهمین جشنواره ملی حركت، گامی بلند برای دستیابی به كارآفرینی كنكور هنر: اصفهان - دانشجویان و كارشناسان شركت كننده در یازدهمین جشنواره ملی حركت، حضور شركت های دانش بنیان و دانشجویان خارجی و انجمن پویا در این رویداد علمی را گام بلندی برای نقش آفرینی در بخش كارآفرینی و تعریف فضای كسب و كار برشمردند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، 'جشنواره ملی حركت' با هدف احداث پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف كشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد كه یازدهمین دوره آن به طور رسمی از روز دوشنبه پنجم آذر كار خودرا در دانشگاه اصفهان آغاز كرد و امروز چهارشنبه اختتام می یابد.
در این جشنواره، نمایشگاهی در فضایی به مساحت بیشتر از سه هزار مترمربع در سالن حجاب دانشگاه اصفهان و در قالب 105 غرفه برگزار شده و آثار و دستاوردهای انجمن های علمی دانشگاه های سراسر كشور در رشته های علوم پایه، مهندسی، فناوری، علوم نوین، كشاورزی و صنعت در آن به نمایش گذاشته شده است.
همچنین 85 پژوهشگر و دانشجوی خارجی در یك غرفه مشترك، توانمندی های خودرا در این رویداد علمی و فرهنگی به نمایش گذاشته اند.
مدیركل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یكی از رویكردهای اصلی جشنواره امسال حركت را گفت و گو محور ذكر و اشاره كرد: در یازدهمین دوره این رویداد، با دعوت از سازمان ها و وزارتخانه های مختلف به دنبال احداث ارتباط گفتمانی بین دانشگاه، صنعت و بازار هستیم.
محمد هادی عسكری افزود: این توانمندی در انجمن های علمی دانشجویی وجود دارد كه بتوانند بعنوان شبكه های فرصت یابی غیر رسمی، نقش میانجیگری بین دانشگاه و صنعت ایفا كنند و طرح های مشتركی با محوریت استادان، تعریف و ساماندهی كنند.
حجت الاسلام جعفر شانظری دبیر یازدهمین جشنواره ملی حركت با اشاره به حضور نزدیك به 15 شركت و سازمان در این رویداد اظهار داشت: این مراكز و شركت های صنعتی علاوه بر حضور در فضای نمایشگاهی به مذاكره و تبادل نظر با فعالان و دانشجویان انجمن های علمی سراسر كشور می پردازند و با طرح مشكلات و مسائل فنی و علمی خود به دنبال چاره ای برای رفع آن از راه دانشگاه ها هستند.
دبیر سازمان علمی دانشجویی مهندسی برق كشور در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: امسال برای اولین بار، شركت های دانش بنیانی كه از بطن انجمن های علمی دانشجویی برآمدند در این جشنواره حضور دارند و طرح های نوآورانه و دستاوردهای فناورانه خودرا با دیگران به اشتراك گذاشتند.
كمیل یزدانی با اشاره به حضور نزدیك به 15 شركت دانش بنیان در نمایشگاه جشنواره ملی حركت، اضافه كرد: حضور این شركت ها به معنای ورود جدی جشنواره به بخش كارآفرینی است.
وی اشاره كرد: چند وزارتخانه مانند راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ورزش و جوانان در این جشنواره حضور دارند و تابحال برای جذب 60 نیروی كار از بین دانشجویان ماهر و فعال انجمن های علمی، اعلام آمادگی كرده اند.
وی این سوژه را گام مهمی برای تعامل سازنده با بازار و صنعت خواند و افزود: اگر این روند ادامه پیدا كند منجر به فن آفرینی و پرورش ایده های بهتر و بیشتر میگردد.
این دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی تهران، حضور شركت های شتاب دهنده، بخش ویژه انجمن پویا و نشست ' تاك ' را از دیگر بخش های ویژه این دوره جشنواره اعلام نمود و اظهار داشت: در بخش ویژه انجمن پویا، نزدیك به 25 طرح موفق انجمن های علمی انتخاب شده است و طبق برنامه زمان بندی شده، نمایش و درباره آنها داوری میگردد.
یزدانی افزود: در بخش تاك دبیران اتحادیه های انجمن های دانشجویی تجربه های حاصل از فعالیت های علمی و كارآفرینی خودرا به دیگر دانشجویان، انتقال می دهند.
وی با اشاره به فعالیت بیشتر از 9 هزار انجمن علمی و 40 اتحادیه در دانشگاه های كشور، اظهار داشت: این انجمن ها با عنایت به رشته تخصصی خود زیر مجموعه یكی از اتحادیه ها قرار دارند.
یزدانی با اشاره به اینكه اتحادیه های انجمن های دانشجویی به سمت كیفیت گرایی حركت كرده اند، اضافه كرد: امسال شاهد حضور 23 اتحادیه در جشنواره ملی حركت هستیم.
دبیر اتحادیه انجمن های دانشجویی هنر در گفت و گو با ایرنا اصرار كرد كه امسال چند اتفاق خوب در جشنواره ملی حركت افتاده است كه استقبال دانشجویان خارجی از بخش بین الملل، انجمن پویا و نشست 'تاك' همچون آنهاست.
حسین عبداللهی، كیفیت جشنواره امسال را نسبت به سال های گذشته بهتر ارزیابی و افزود: مدیریت، زمان بندی و برنامه ریزی این جشنواره به نحو مطلوب انجام شده است و شهر و دانشگاه اصفهان با عنایت به امكانات و ظرفیت های خوبی كه در اختیار دارند، میزبان خوبی برای رویداد بوده اند.
وی با اشاره به اینكه محتوای نمایش شده در غرفه های انجمن های علمی با تدبیر انجام شده، نسبت به سال های گذشته از كیفیت بالاتری برخوردار بود، اظهار داشت: دبیران اتحادیه های مختلف باز با میهمانان بخش بین الملل نشست های زیادی برگزار كردند و زمینه تعاملات بیشتر با آنها فراهم گردید.
این دانشجوی هنر دانشگاه تهران همین طور با تاكید بر اینكه هنوز جای كار زیادی برای تعامل با صنعت وجود دارد، اشاره كرد: با وجودی كه اصفهان از صنایع بزرگی برخوردارست اما انتظار حضور تعداد بیشتری از آنها را در جشنواره ملی حركت داشتیم كه امیدواریم این امر در سال های آینده محقق شود.
دبیر اتحادیه انجمن های دانشجویی مهندسی عمران باز در گفت و گو با ایرنا، ورود به فضای كسب و كار و كارآفرینی را از خاصیت های بارز یازدهمین جشنواره ملی حركت دانست و اضافه كرد: سال های گذشته فاصله هایی بین دستاوردهای انجمن های علمی و فضای كسب و كار وجود داشت كه امسال این مساله رفع شد.
امیر متقی اشاره كرد: برخی انجمن های علمی در سال های گذشته نمی دانستند كه چگونه باید این فاصله را رفع می كردند اما امسال با برنامه ریزی و بخش های جدیدی كه به جشنواره اضافه شده، راهكارهای لازم پیش پای دانشجویان گذاشته شده است.
این دانشجوی دانشگاه شمال آمل اظهار داشت: انجمن های علمی می توانند با مراكز رشد و شركت های دانش بنیانی كه در دانشگاه ها شكل گرفته اند، همكاری مستقیم داشته باشند و اعضای هیات علمی باز حمایت مستقیم از فعالیت این انجمن ها داشته باشند.
وی بخش بین الملل را از نقاط قوت جشنواره امسال اعلام نمود و اضافه كرد: امسال ایده های خوبی از طرف معاونت فرهنگی وزارت علوم برای جشنواره ملی حركت شكل گرفت كه حضور دانشجویان فعال خارجی همچون آن بود.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، یازدهمین جشنواره ملی حركت با حضور حدود 540 میهمان از كشورمان و 85 میهمان از 46 كشور دیگر تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد.
ارتباط با صنعت، بخش بین الملل و دیپلماسی علمی از خاصیت های برتر و خاص این دوره از جشنواره ملی حركت است.
یكهزار و 355 اثر از 106 دانشگاه كشور به دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی حركت ارسال شد كه از میان آنها 106 اثر برتر در اختتامیه جشنواره معرفی و تجلیل می شوند.
توسعه هم افزایی علمی ملی و بین المللی و تقویت حوزه های رقابتی و داوری جشنواره برمبنای استاندارد های علمی از راهبردهای اصلی اداره كل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این دوره از جشنواره حركت است.
برپایی نمایشگاه با حضور یكصد دانشگاه، احداث تالارهای گفت و گو، برپایی غرفه های مربوط به صنایع و تشكیل كارگروه های گوناگون از برنامه های این جشنواره است.
3011/6026/


1397/09/07
18:46:55
5.0 / 5
4383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر