پیام نور با سه دانشگاه پاكستان تفاهم نامه امضا كرد

پیام نور با سه دانشگاه پاكستان تفاهم نامه امضا كرد كنكور هنر: لاهور- رئیس دانشگاه پیام نور جمهوری اسلامی ایران و رئیسان دانشگاه های «كالج دولتی، دانشگاه بانوان لاهور و مجازی پاكستان» تفاهم نامه همكاری مشترك امضا كردند.


به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا، بر طبق این تفاهم نامه، طرفین در زمینه بهره مندی از تجربیات استادان دانشگاه ها در حوزه تدوین منابع آموزشی رشته زبان و ادبیات فارسی و چاپ مشترك كتاب، ارتقای سطح نشریات علمی دو كشور با یكدیگر همكاری می كنند.
برگزاری دوره های تحصیلی و آموزشی مجازی، نمایش بورس تحصیلی به دانشجویان به منظور ادامه تحصیل در ایران و پاكستان، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های دانش افزایی و پژوهشی كوتاه مدت برای استادان و راه اندازی كرسی های در رابطه با ایران شناسی و زبان و ادبیات فارسی از دیگر مفاد این تفاهم نامه همكاری در زمینه علمی و پژوهشی است.
رئیس دانشگاه پیام نور جمهوری اسلامی ایران در سفر به لاهور پاكستان و دیدار با مسؤولان این دانشگاه ها، به تشریح خاصیت های دانشگاه پیام نور پرداخت و اظهار داشت: این دانشگاه بعنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی ایران از ظرفیت خاصی در زمینه آموزش الكترونیكی و برگزاری آزمون های متمركز و یكسان در سراسر كشور و خارج كشور برخوردار می باشد.
«محمدرضا زمانی» اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در زمینه فناوری اطلاعات، تولید محتوای الكترونیكی و فراهم كردن بستر ادامه تحصیل غیرحضوری و مجازی دارای زیرساخت های مطلوبی است.
وی، جهت دهی علمی دانشگاه ها به سمت بین المللی شدن را ضروری دانست و تاكید كرد: لازم است كه دیپلماسی علمی را در عرصه بین الملل با هدف مبادله استاد، جذب دانشجو و انجام طرح های پژوهشی مشاركتی گسترش دهیم.
رئیس دانشگاه پیام نور جمهوری اسلامی ایران همین طور با تشریح اهمیت جایگاه بانوان در ایران و بهره مندی بخش دولتی و خصوصی از ظرفیت و استعدادهای آنان، اظهار داشت: حضور بانوان در تمامی عرصه های مدیریتی و همین طور تحصیل دانشجویان دختر در این دانشگاه یكی از خاصیت های مثبت دانشگاه پیام نور است و این دانشگاه بر خود می بالد كه بانوان استاد و دانشجوی این دانشگاه در فضایی همراه با امنیت و آرامش، آزادانه در عرصه های علمی ملی و بین المللی شركت می كنند و توانمندی های خودرا به تمام دنیا نشان می دهند.
رئیس دانشگاه پیام نور جمهوری اسلامی ایران همچنین، آغاز همكاری مشترك با دانشگاه های پاكستان خصوصاً دانشگاه بانوان لاهور را به فال نیك گرفت و اظهار داشت: دانشگاه پیام نور می تواند با بهره مندی از شبكه گسترده متخصصان و پژوهشگران خود در ایران، خدمات بهادار ای به طرف پاكستانی عرضه نماید.
«حسن امیر شاه» رئیس دانشگاه كالج دولتی پاكستان، «فرخنده منظور» رئیس كالج دانشگاهی بانوان لاهور و «نوید مالك» رئیس دانشگاه مجازی پاكستان باز در سخنانی در این دیدارها، آمادگی خودرا برای توسعه همكاری مشترك با دانشگاه پیام نور ایران اعلام نمودند.
دانشگاه پیام نور جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه پنجاب پاكستان باز بتازگی با هدف توسعه همكاری های علمی مشترك و همكاری علمی بین المللی، تفاهم نامه همكاری امضا كردند.
رئیس دانشگاه پیام نور كه این روزها در پاكستان به سر می برد، روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری باز با سفر به اسلام آباد پایتخت این كشور در چند برنامه علمی و پژوهشی پیش بینی شده شركت می كند.
آساق**6125**شبس**1613


1397/09/04
17:41:27
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: پژوهش , تحصیل , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر