دانشجویان كانون های معنوی مروج اندیشه های امام راحل هستند

دانشجویان كانون های معنوی مروج اندیشه های امام راحل هستند كنكور هنر: سنندج - رئیس مركز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی اظهار داشت: دانشجویان كانون معنوی مروج اندیشه های امام خمینی(ره) هستند و تلاش ما ارتقای ظرفیت های فكری و فرهنگی آنها است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، سید محمد هاشمی تروجنی روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه دوازدهمین اردوی منطقه ای طریق جاوید با محوریت وحدت از منظر امام خمینی (ره) در كتابخانه امام خامنه ای سنندج تصریح كرد: آنچه امروز نیاز داریم، شناخت فكری حضرت امام خمینی (ره) بعنوان احیاگر اندیشه فكری و دینی در عصر حاضر است.
وی اضافه كرد: در شرایطی كه دنیا می رفت تا دین را به فراموشی بسپارد و حقیقت دینی در حال خاموشی بود، امام راحل نهضت بزرگی را به نام دین تولید كرد.
هاشمی تروجنی با اشاره به اینكه نهضت مختص دین اسلام نبود، تصریح كرد: انقلاب اسلامی نه تنها برای اسلام كه برای همه ادیان شكل گرفت.
رئیس مركز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی خاطرنشان كرد: با نگاهی به اوضاع سیاسی جهان پس از پیروزی انقلاب اسلامی می توان دید كه همه ادیان جانی دوباره گرفتند و دنیای كه می رفت تا از اخلاق و خدا، جدا شود، دوباره با آن پیوند خورد.
وی افزود: نگاهی كه امام خمینی (ره) نهادینه كرد، بالندگی در فضای دینی بود و همین سبب شد كه در مناسبات سیاسی دنیا، دین پویا و زنده شود و حیاتی تازه در دین تولید شود.
هاشمی تروجنی با اشاره به اینكه در پرتو نگاه امام خمینی (ره) نگاه به انشان و هستی متحول شد، اظهار داشت: دشمن با درك این مساله در تلاش است تا جوانان را از توجه به حقیقت باز دارد.
وی با اشاره به اینكه دست ما از شناخت حقیقت پیامبر اعظم (ص) كوتاه است، اضافه كرد: وحدت ذوب انشان ها در حقیقت است و هیچ چیزی نمی تواند در عالم نجات پیدا كند مگر اینكه در راه حقیقت قرار گیرد.
هاشمی تروجنی انسان را جزیی از ربوبیت حق دانست كه اگر از این حقیقت جدا شود، امكان تجلی نخواهد داشت.
وی تصریح كرد: جوانان باید این حقیقت را درك و در زندگی خود به كار گیرند چون كه همه تلاش دشمن این است تا جوانان را از طریق حقیقت جدا كرده و باز دارد.
رئیس مركز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی كوشش برای رشد وجودی دانشجویان را در جهت توجه به محورهای فكری و اندیشه های والای امام راحل و مقام معظم رهبری اعلام نمود.
وی خاطرنشان كرد: این توجه می تواند راهگشای نسل جوان باشد و ظرفیت خوباروی آنان را آنقدر بالا ببرد كه با افتخار به انقلاب و حضور اجتماعی خود افتخار كنند.

** تقریب مذاهب گام موثر در تقویت وحدت
رئیس دانشگاه تقریب مذاهب كردستان هم در این همایش اظهار داشت: نیاز امروز جهان بخصوص جهان اسلام، مطالعه سیره امام خمینی (ره) در همه ابعاد بویژه وحدت است.
مرتضی خسروپناه با اشاره به اینكه گام های خوبی در زمینه وحدت جهان اسلام برداشته شده است، اضافه كرد: یكی از مهمترین این گام ها تشكیل مجمع تقریب مذاهب و متعاقب آن دانشگاه تقریب مذاهب است كه منجر به تشكیل و تقویت همگرایی اسلامی شده است.
وی با اشاره به اینكه حفظ وحدت در كلام امام خمینی (ره) یك سفارش ارشادی نیست، خاطرنشان كرد: این اصل اساسی كلامی دستوری و جدی است كه علاوه بر دعوت مسلمانان به آن، از تفرقه افكنان بعنوان خائن نام می برند.
خسروپناه تصریح كرد: جهان اسلام امروز نیازمند بازیابی خود است تا منابع و تاریخ خویش را از نو، بازخوانی كند.

** وحدت اساس امنیت
معاون فرهنگی مركز بزرگ اسلامی غرب كشو هم، دیگر سخنران این همایش یود كه وحدت را زمینه ساز امنیت دانست.
حجت الاسلام مهدی حیدری كبیر با اشاره به اینكه ابعاد علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در سایه امنیت پیشرفت می كند، اظهار داشت: امنیت هم در بستر وحدت شكل می گرد و تقویت می گردد كه نعمتی بزرگ است.
وی حفظ وحدت را لزوم عقلی جهان اسلام برشمرد و با اشاره به تلاش همیشگی دشمنان برای خدشه زدن به آن اضافه كرد: همه مسلمانان در هر برهه از زمان باید توجه داشته باشند كه این اصل اساسی دستاویز دشمن برای شكت اسلام و مسلمانان قرار نگیرد.
7345/9102


1397/09/03
15:57:05
5.0 / 5
4494
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , كتاب , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر