اتاق كره جنوبی در دانشگاه اصفهان راه اندازی شد

اتاق كره جنوبی در دانشگاه اصفهان راه اندازی شد كنكور هنر: اصفهان - اتاق كره (Korea Corner) با هدف توسعه همكاری های علمی بین ایران و كره جنوبی روز یكشنبه در دانشگاه اصفهان راه اندازی شد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، این اتاق در ساختمان روابط بین الملل دانشگاه اصفهان و با حضور جونگ هیون سفیر كره جنوبی در تهران، رئیس دانشگاه اصفهان و رئیس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در استان اصفهان افتتاح شد.
اتاق كره با عنایت به انتخاب دانشگاه اصفهان از جانب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بعنوان مرجع علمی ارتباط با دانشگاه های كره با هدف توسعه همكاری های علمی بین 2 كشور در این دانشگاه راه اندازی شد.
سفیر كره جنوبی در تهران در مراسم افتتاح این اتاق اظهار داشت: همه ما آگاه هستیم اتفاق هایی كه در عرصه بین المللی رخ داده روابط ایران و كره را از لحاظ اقتصادی دچار چالش هایی كرده است اما با تاكید بر همكاری و دوستی دیرینه ما از این برهه دشوار عبور خواهیم كرد.
جونگ هیون اضافه كرد: در این وضعیت نامطلوب، همكاری و تعامل در زمینه فرهنگی، آموزش و تربیت نیروی انسانی اهمیت بیشتری پیدا می كند و رسیدن به درك متقابل و گسترش تبادلات بین 2 كشور سبب تعمیق همكاری در زمینه های سیاسی و اقتصادی میگردد.
وی با اشاره به اینكه برای آموزش برنامه ریزی 100 ساله نیاز است، اظهار داشت: این عبارت بدین معناست كه باید به آموزش و پرورش نگاهی طولانی مدت داشت و نیازمند علاقه و تلاش مستمر است.
سفیر كرده جنوبی در ایران با تاكید بر اینكه تبادلات در زمینه آموزش نقش مهمی در دوستی پایدار و طولانی مدت بین 2 كشور دارد، اظهار داشت: در این زمینه، دولت كره جنوبی عكس ها و منابع مختلفی را در اختیار دانشگاه ها، كتابخانه ها و مراكز فرهنگی در كشورهای مختلف قرار می دهد و این منابع در فضایی به نام اتاق كره، مرجعی برای آشنایی با این كشور میگردد.
جونگ هیون راه اندازی اتاق كره در دانشگاه اصفهان را اقدامی مهم خواند و اضافه كرد: در امتداد حفظ كیفیت این اتاق، دولت كره هر سال به صورت منظم با در اختیار گذاشتن منابع علمی از فعالیت این مركز حمایت می كند و امیدواریم این مركز سبب افزایش تعاملات فرهنگی و علمی بین كارشناسان آموزشی، استادان و دانشجویان شود.
وی همین طور با اشاره به برپایی كلاس آموزشی زبان كره ای در دانشكده زبان و ادبیات خارجی دانشگاه اصفهان اظهار داشت: تمام تلاش خودرا برای اعزام استادان حرفه ای زبان به این دانشگاه به كار می گیرم و از تبدیل شدن این مجموعه علمی به مركز تحقیقات فرهنگی و یادگیری زبان كره ای با قدرت حمایت می كنم.
رئیس دانشگاه اصفهان باز اظهار داشت: این دانشگاه بعنوان نماینده معین وزارت علوم در بخش روابط بین الملل با كره جنوبی با عنایت به سابقه همكاری هایی كه با دانشگاه های این كشور داشتیم، انتخاب شده است.
هوشنگ طالبی اضافه كرد: با راه اندازی اتاق كره، نه تنها روابط دانشگاه اصفهان با دانشگاه های كره بیشتر میگردد بلكه روابط سایر دانشگاه های ایران با كره جنوبی تسهیل خواهد شد.
وی سیاست وزارت علوم را توسعه روابط بین الملل در همكاری های علمی خواند و اظهار داشت: مسائل علمی، مرزهای جغرافیایی را به رسمیت نمی شناسد و مشكلاتی كه در بخش های سیاسی و اقتصادی وجود دارد نمی تواند بر روابط علمی بین كشورها اثر بگذارد.
طالبی پایدارترین روابط بین كشورها را سیاست علمی دانست و اضافه كرد: نمایندگان واقعی كشورها در این روابط، دانشگاه ها هستند و بر همین مبنا ما بر تقویت روابط بین الملل در بعد علمی با كشورهای مختلف همچون كره تاكید داریم.
وی با اشاره به راه اندازی رشته بازی های كامپیوتری در مقطع كارشناسی ارشد به صورت مشترك با دانشگاه كنیانگ كره جنوبی، اشاره كرد: دانشگاه اصفهان طرح مشتركی در زمینه زیست شناسی با دانشگاه ملی سئول دارد و همایشی با دانشگاه توسانگ در زمینه اسكله های دریایی برگزار گردید.
رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به اینكه این مركز با دیگر دانشگاه های كره در شبكه بین المللی راه ابریشم عضویت دارد، اظهار داشت: امسال برای اولین بار درس زبان كره ای در دانشگاه اصفهان با حضور یكی از استادان این كشور نمایش شده است.
جونگ هیون سفیر كره جنوبی در تهران كه با هیات 15 نفره به اصفهان سفر كرده است امروز در نشستی با فعالان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی اصفهان در زمینه همكاری با شركت های كوچك و متوسط حضور خواهد یافت.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1395 دانشگاه اصفهان را بعنوان مسئول كارگروه ملی هماهنگی و پیگیری همكاری های بین المللی با كشور كره جنوبی برگزید.
دانشگاه اصفهان با حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هیات علمی یكی از دانشگاه های برتر كشور است.
این دانشگاه به عنوان یكی از دانشگاه های منتخب ایران در طرح تبدیل به یكی از پنج دانشگاه برتر كشور در تراز بین المللی انتخاب شده است.
كره جنوبی با حدود 50 میلیون تن جمعیت حدود 500 دانشگاه دارد كه تعدادی از آنها در جمع 50 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.
3011/ 6022


1397/08/20
15:11:03
5.0 / 5
4966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر