رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها:

دشمن به دنبال نابود كردن نقاط قوت است

دشمن به دنبال نابود كردن نقاط قوت است كنكور هنر: بیرجند - رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: دشمن به دنبال نابود كردن نقاط قوت ماست و هجمه دشمن و تمركز آنها بر ناامید كردن جامعه است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا حجت الاسلام مصطفی رستمی جمعه شب در نشست روسای دانشگاه های خراسان جنوبی تصریح كرد: ما باید امید بیافرینیم چون كه اگر روح امید از جامعه گرفته شود تمامی نقاط قوت بی نتیجه خواهد بود.
وی اضافه كرد: آنچه مهم می باشد جامع بودن مبحث آموزش و دانشگاه در مجموعه نظام جمهوری اسلامی است اما باید مزیت های نسبی آموزش عالی به سایر مزیت های جامعه ضمیمه شود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها یكی از مزیت های نسبی خراسان جنوبی را همسایگی با كشور افغانستان دانست و اظهار داشت: این كشور نیاز فراوانی به آموزش عالی دارد بنابراین امكانات فراوان دانشگاهی در استان موجود است كه باید از این ظرفیت بهره مند شد.
وی اضافه كرد: دانشجویان خارجی كه می توانند در دانشگاه های اروپایی یا آسیایی به تحصیل بپردازند اما ایران را انتخاب می كنند حتما علاوه بر مبحث آموزش سایر مولفه های فرهنگی را مدنظر قرار می دهند.
رستمی با تاكید بر اینكه باید محدودیت ها و محرومیت را بشناسیم تصریح كرد: در استان خراسان جنوبی دانشگاه ها با محدودیت هایی مواجهند كه مسئولان به آن واقف هستند ولی محدودیت ها مانع از بی توجهی از رسالت اصلی كه تزكیه و تعلیم است، نباید شود چراكه اگر جایی كم بگذاریم مسئول هستیم.
وی اظهار داشت: واقعیت این است كه در استان ویژه ای هستیم و تصور فردی كه خارج از استان مرزی خراسان جنوبی است وقتی وارد این استان می شود، متفاوت می باشد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خراسان جنوبی را استانی دارای سبقه فرهنگی معرفی نمود و اظهار داشت: از این استان در قدمت، فضای فرهنگی و توجه به دستاوردهای تعلیم و تربیت نوین و بسیاری حوزه ها و بخشی هم همكاری نهادهای سنتی با مدرن بعنوان یك استان نمونه می توان یاد كرد.
وی با اشاره به قدمت تاریخی مدرسه شوكتیه بیرجند اضافه كرد: این مدرسه بعنوان سومین مركز آموزشی كشور نشان داده است زمانی كه علمای دین نسبت به سیستم آموزشی غرب گلایه داشتند اما علمای این استان مشوق بوده اند.
وی بیان كرد: این ارتباط نشان دهنده سابقه فرهنگی ارزشمندی است و اینكه روسای دانشگاه های استان اذعان دارند از لحاظ ورودی دانشگاه استان جزو چهار دهك آخر و خروجی جزو چهار دهك اول است نكته قابل توجهی است.
رستمی اظهار داشت: خراسان جنوبی در بعضی آمارهای صدمه های اجتماعی در ردیف های آخر قرار دارد البته بخش زیادی به این برمی گردد كه ارتباط بین سنت و مدیریت و مجموعه آنچه بعنوان تلفیق یك جامعه سالم از آن یاد می نماییم اینجا كمتر دچار دستكاری شده كه باید محافظت گردد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون 50 هزار دانشجو در استان خراسان جنوبی تحصیل می كنند اضافه كرد: پیش از انقلاب در كل كشور 170 هزار دانشجو داشتیم كه 30 درصد خارج از كشور تحصیل می كردند اما اكنون به كمتر از سه درصد كاهش یافته است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینكه آموزش عالی در كشور تقویت شده است اظهار داشت: اینكه دانشگاه های شهرستان هایی مانند قاین، فردوس و بیرجند دنبال دانشجوی خارجی هستند خیلی ادبیات فاخری است.
وی افزود: این نقاط قوت و مزیت های جدی باید ضمیمه شود به اینكه خروجی دانشگاه ها از سایر حوزه ها در سطح و ترازی باشند كه خروجی جامعه اسلامی و انقلابی است آن موقع بطور قطع آن رسالت انجام شده است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همراه با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به خراسان جنوبی سفر و عصر امروز (جمعه) با نماینده ولی فقیه در استان هم دیدار نمود.
اجلاسیه شهدای دانشجو و اساتید خراسان جنوبی از برنامه های كنگره ملی 2 هزار شهید استان فردا (شنبه) در بیرجند برگزار می گردد.
7557*3028


1397/07/21
15:23:13
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: تحصیل , دانشجو , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر