تعامل وزارت ارشاد و علوم برای توسعه فرهنگ قرآنی

تعامل وزارت ارشاد و علوم برای توسعه فرهنگ قرآنی كنكور هنر: تهران- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مشترك با معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توسعه فرهنگ قرآن در كشور و دانشگاه ها تاكید نمود.


به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم از جشنواره قرآن و عترت دانشجویان بعنوان یكی از بادوام ترین و پرمخاطب ترین جشنواره های دانشگاهی كشور نام برد كه در سطوح دانشگاهی، منطقه ای، سراسری، ملی برگزار می گردد.
وی همینطور از جشنواره قرآن و عترت اساتید بعنوان یكی دیگر از فعالیت های قرآنی در معاونت فرهنگی نام برد و از برگزاری جشنواره كاركنان در سال آینده اطلاع داد.
وی بر ارتباط و پیوند بین برنامه های قرآنی و مباحث آموزشی و فعال كردن بیشتر دانشگاه ها در زمینه نمایشگاه قرآن و فعالیت های دینی و قرآنی تصریح كرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از تشكیل كمیسیون توسعه فعالیت های قرآنی اطلاع داد و اضافه كرد: ماموریت معاونت فرهنگی و اجتماعی در برنامه های قرآنی، همچون فعالیت های تبلیغی و ترویجی است.
عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این نشست به وجود نقطه اتصال در برنامه های این معاونت و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اشاره نمود و خواهان مشاركت جدی تر و حضور پرشورتر دانشگاهیان ونقش برجسته دانشگاه در نمایشگاه قران كریم در ماه مبارك رمضان شد.
وی همینطور از جشنواره رساله های قرآنی و جشنواره غدیر بعنوان بستر مناسب به منظور اجرای برنامه های مشترك بین دو دستگاه نام برد.
معاون وزیر ارشاد اضافه كرد: باتوجه به ماهیت كار این وزارتخانه كه در حوزه تبلیغی و ترویجی است، فعالیت های علمی و پژوهشی می طلبد كه در وزارت علوم انجام گیرد بنابراین باید تفاهم نامه ای در زمینه فعالیت های مشترك امضا شود.
مدیركل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم هم همینطور از ابلاغ دستور العمل سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت در مهر ماه به دانشگاهها اطلاع داد و اظهار داشت: تولید دبیرخانه هیات اندیشه ورز دینی و قرآنی در معاونت فرهنگی و اجتماعی و بر تعامل بیشتر دستگاه ها در این زمینه می انجامد.
**9103**9129


1397/07/16
23:00:14
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر