سرپرست جدید دانشگاه ملایر ارائه شد

سرپرست جدید دانشگاه ملایر ارائه شد كنكور هنر: همدان- طی حكمی توسط منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، خسرو سایوند بعنوان سرپرست جدید دانشگاه ملایر منصوب گردید.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی عصر كشنبه در آیین تكریم و معارفه سرپرست جدید دانشگاه ملایر با اشاره به كسب توفیقات علمی در آموزش و پرورش و آموزش عالی كشور اظهار داشت: فضای علمی كشور به واسطه دارا بودن ظرفیت ها و مزیت های مطلوب، در درجه اهمیت بالاتر و آبستن نعمت های بیشماری است.
حجت الاسلام احد آزادیخواه بیان كرد: تمامی نهادها، اعضای هیات علمی دانشگاه ها، دولت و نهادهای حاكمیتی و مردم به رشد علمی ایران در منطقه و برند بودن جایگاه علمی جمهوری اسلامی اذعان دارند.
وی سند چشم انداز وزارت علوم را مبین این موفقیت دانست و اضافه كرد: علم می تواند باعث آرامش، آسایش و رفاه اجتماعی مردم شود و ثروت جامعه در این فضای علمی قرار گرفته است.
سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس دهم به موفقیت های بزرگ دانشگاه ملایر در مراحل مختلف علمی و پژوهشی اشاره و تصریح كرد: هم اكنون این شهرستان یك فضای علمی خوب دارد كه باید برای توسعه روز افزون و ارتقای جایگاه آن تلاش نماییم.
حجت الاسلام آزادیخواه با اشاره به اینكه وزارت علوم به یك جهش كاربردی در علوم رسیده است اضافه كرد: ما ظرفیت های بسیار خوبی در اختیار داریم كه باید با بكارگیری این ظرفیت ها كاستی و نقص های گذشته را جبران نماییم.
وی بومی گرایی در انتخاب روسای دانشگاه ها را اولویتی مهم برشمرد و اظهار داشت: سرپرست جدید دانشگاه ملایر تجربه های خوبی در حوزه كاری خود دارد و چهره مورد قبول علمی است كه امیدواریم برای رشد و توسعه گام های اساسی بردارد.
نماینده مردم ملایر در مجلس دهم با تقدیر از زحمات و تلاش های محمد ملكی، تولید فضای تعاملی در دانشگاه را مورد تاكید قرار داد و بیان كرد: اعتدال شعار دولت تدبیر و امید است كه سرپرست جدید دانشگاه هم باید برای اجرا و تقویت این سیاست تلاش كند.
حجت الاسلام آزادیخواه تصریح كرد: دانشگاه ملایر باید مؤید فضای تعاملی و وحدت باشد و آستانه بردباری مدیریت دانشگاه به اندازه ای بالا باشد كه همه تفكرها را بشنود تا روح برادری و اخوت در فضای علمی و پژوهشی دانشگاه بارور شود.
وی همینطور بر ضرورت ارتقای جایگاه پژوهشكده انگور و كشمش دانشگاه ملایر و به نتیجه رسیدن مركز پرتو دهی گاما و الكترون این دانشگاه تصریح كرد و اظهار داشت: مجموعه دانشگاه ها و دانشگاهیان ما می توانند اقتصاد كشور را نجات دهند.

** دانشگاه محل تضارب آرا و گفتمان سازی باشد
مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه بوعلی سینا همدان هم دانشگاه را محل تضارب آرا و گفتمان سازی دانست و اظهار داشت: مجموعه دانشگاه ها با حفظ وحدت، وفاق و همدلی كه در این زمان بیشتر از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم، باید كمك كنند تا دانشگاه نقش موثری در پیشرفت جامعه داشته باشد.
حجت الاسلام علی محمد عباسی تصریح كرد: دانشگاه در حوزه فرهنگی و سیاسی باید محل بصیرت افزایی باشد، در عین حال كه دانشگاه نمی تواند از سیاست خارج باشد.
وی با اشاره به اینكه دانشجو و استاد دانشگاه در راه آگاهی بخشی به جامعه قرار دارد اضافه كرد: این قشر جامعه باید همیشه بیدار و در صحنه باشد و بتواند راه و رسم پیشرفت و توسعه را به جامعه بیاموزد.
حجت الاسلام عباسی افزود: در فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها طبق تاكیدات رهبر معظم انقلاب، خروجی آن باید انسان های مومن، متعهد، انقلابی و ارزشی باشد.
مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه بوعلی سینا همدان خطاب به مسئولان، اساتید و تشكل های دانشگاهی تصریح كرد: با حفظ وفاق، همدلی و همبستگی گفتمان سازی باید در فضای دانشگاه ها جاری و ساری شود.
حجت الاسلام عباسی با تاكید بر اینكه كرسی های آزاداندیشی باید در فضای دانشگاه ها و حوزه ها توسعه پیدا كند اظهار داشت: دانشگاه در رشد معنوی، سیاسی، علمی و توسعه فناوری دانشگاهیان و جامعه نقش موثری دارد.
وی تولید تمدن نوین اسلامی كه استقلال سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در پیش دارد را اولویتی مهم برشمرد و تصریح كرد: مسئولیت در جامعه اسلامی فرصتی مغتنم برای خدمتگزاری است كه این فرصت را نظام مقدس جمهوری اسلامی در اختیار ما قرار داده است.

**هدف ما رسیدن دانشگاه ملایر به سطح سه است
سرپرست جدید دانشگاه ملایر هم اولویت مهم را ارتقای جایگاه علمی دانشگاه از سطح چهار به سه عنوان نمود و اظهار داشت: این دانشگاه فاصله بسیاری تا رسیدن به سطح سه ندارد و امیدواریم بزودی به این جایگاه دست پیدا نماییم.
خسرو سایوند تكمیل طرح های نیمه تمام، بهینه سازی مصرف انرژی، اصلاح و بروزرسانی چارت مصوب دانشگاه، تثبیت و ارتقای جایگاه پژوهشكده انگور و كشمش، بهبود جایگاه بین الملل و جذب دانشجویان خارجی و بسط و گسترش رشته های در رابطه با مبل و منبت و دكوراسیون را همچون اهداف دانشگاه ملایر برشمرد.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه دانشگاه ملایر یك دانشگاه نوپا است و فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است، هدف ما آموزش و ارتقای جایگاه علمی است.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، هم اكنون بیش از 6 هزار دانشجو در 14 رشته مقطع دكترا، 31 رشته كارشناسی ارشد و 26 رشته كارشناسی مشغول به تحصیل اند كه از این تعداد یك هزارو 500 دانشجو ورودی سال جدید تحصیلی است.
این دانشگاه در چهار كیلومتری محور ملایر به اراك واقع شده است و 152 عضو هیات علمی دارد.
امسال برای دومین بار است كه رئیس دانشگاه ملایر تغییر می كند.
7528/2087


1397/07/02
15:59:31
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر