سه رشته جدید تحصیلی در دانشگاه اراك تاسیس شد

سه رشته جدید تحصیلی در دانشگاه اراك تاسیس شد كنكور هنر: اراك - معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه اراك اظهار داشت: سه رشته جدید دانشگاهی در سال تحصیلی جاری در دانشگاه اراك تاسیس شد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، دكتر« محمد سلیمان نژاد » روز یكشنبه در آیین توجیهی دانشجویان جدید الورود با مقررات و قوانین دانشگاه اراك اضافه كرد: این دانشگاه در سال تحصیلی جدید در رشته آمار، مدیریت صنایع و رشته صنایع دسته در مقطع كارشناسی مبادرت به پذیرش دانشجو كرده است.
وی افزود: سه رشته حقوق، اقتصاد و فرش هم سال گذشته در مقطع كارشناسی در دانشگاه اراك تاسیس شد و با پیوستن این رشته ها به نظام آموزشی این مركز آموزش عالی اكنون 30 گروه فعال آموزشی در این دانشگاه وجود دارد.
معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه اراك تصریح كرد: رشته های دایر این دانشگاه منطبق با سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در جهت نیازسنجی بازار كار فعالیت دارد.
سلیمان نژاد از اجرای طرح افزایش توانمندسازی و اشتغال پذیری دانشجویان مقطع كارشناسی از ابتدای سال تحصیلی جدید در وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری اطلاع داد و اظهار داشت: در این طرح سعی شده است با تجهیز آزمایشگاه ها در دروس عملی و مهارتی در كنار عرضه مباحث نظریه به صورت پررنگ پرداخته شود تا دانش آموختگان دانشگاهی با برخورداری از مهارت لازم بتوانند جذب بازار كار و فعالیت های اقتصادی شوند.
وی افزود: بعضی از دانش آموختگان دانشگاهی با وجود بهره مندی از مهارت در زمینه برقراری ارتباط با جامعه و بازار كار مشكل دارند كه تلاش می گردد در جهت طرح اشتغال پذیری دانشجویان این نقیصه رفع گردد.
معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه اراك یاد آور شد: 300 عضو هیات علمی و هشت دانشكده در دانشگاه اراك و پنج دانشكده در سایت مركزی به عرضه خدمات آموزشی به دانشجویان اشتغال دارند.
رئیس دانشگاه اراك هم در این آیین اظهار داشت: زادگاه 25 درصد ادیبان، مشاهیر، استادان و مفاخر كشور و در راس آنان امام خمینی (ره) استان مركزی است.
«سعید حمیدی»افزود: بنیان دانشگاه اراك سال 1350 توسط دكتر عبدالكریم قریب در این شهرستان گذاشته شد و این مركز آموزش عالی با 47 سال فعالیت علمی و پژوهشی در زمره یكی از 20 دانشگاه قدیمی كشور به حساب می آید.
وی، نیروی انسانی توانمند را كلید موفقیت و پیشرفت كشورها دانست و افزود: توجه به آموزش علوم و فنون جدید و منابع انسانی یكی از مهمترین عوامل پیشرفت و توسعه پایدار در كشور ها بوده و نیاز است توجه به این مهم در دستور كار دولت مردان و مسئولان كشور قرار گیرد.
دانشگاه اراك با 115 رشته تحصیلی دارای 300 عضو هیات علمی است.
1955/6013/


1397/07/01
00:02:57
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر