40درصد دانشجویان در دانشگاه های فنی تحصیل می كنند

40درصد دانشجویان در دانشگاه های فنی تحصیل می كنند كنكور هنر: شهركرد- معاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: 40 درصد دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاههای فنی و حرفه ای مشغول تحصیل هستند.


رضا مهدی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: هم اكنون بیش از 220هزار دانشجو در دانشكده های فنی و حرفه ای مشغول تحصیلند.
وی به پایین بودن سرانه دانشجویی و همینطور سرانه ورزش دانشجویی در این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: سرانه ورزشی این دانشگاه هم اكنون یك سوم تا یك پنجم سرانه ورزشی دانشگاههای دیگر است.
وی به اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی به منظور تقویت روحیه نشاط و شادی در میان دانشجویان تصریح كرد و اظهار داشت: امسال به حوزه تربیت بدنی این دانشگاه 2 میلیارد ریال اختصاص داده شده است.
مهدی با اشاره به اینكه این دانشگاه 40 درصد جمعیت دانشگاههای كشور را تحت پوشش دارد، تصریح كرد: بودجه این دانشگاه تنها 8 درصد بودجه وزارت علوم است.
وی به افزایش 3 برابری این بودجه تصریح كرد و اظهار داشت: با افزایش این میزان بودجه، به وضعیت عادی دانشگاههای دیگر خواهیم رسید.
به گفته وی، هم اكنون 188 خوابگاه دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای در كشور وجود دارد كه برپایه سطح بندی كه امسال بر روی خوابگاه های كشور انجام شد، 30 خوابگاه در سطح 5 است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: از این خوابگاه ها بیش از 32 هزار دانشجو استفاده می نمایند.
مهدی تصریح كرد: برپایه رتبه بندی خوابگاه ها ارتقا سطح كیفی خوابگاه ها یكی از برنامه های و اولویت های این دانشگاه و وزارت علوم است كه برپایه تعهد صندوق رفاه دانشجویی تا آخر شهریور ماه 30 خوابگاهی كه رتبه 5 دارند با اختصاص اعتبار ارتقا خواهند یافت.
وی از اختصاص 120 میلیارد ریال به ارتقای و تجهیز 158 خوابگاه دیگر تا آخر شهریور ماه اشاره نمود.
وی از رتبه بندی سلف سرویس های دانشگاه اطلاع داد وگفت: برپایه توافق صندوق رفاه و دانشگاه فنی و حرفه ای 200میلیارد ریال برای تجهیز سلف سرویس ها و همینطور تجمیع سلف سرویس های مركز استان اختصاص داده خواهد شد.
وی از اجرای 33 طرح خوابگاهی در كشور اطلاع داد وگفت: 8 طرح از این خوابگاه های در هفته دولت به بهره برداری می رسد كه 3 هزار نفر به ظرفیت پذیرش خوابگاهی اضافه می گردد.
رئیس دانشكده فنی و حرفه ای استان چهارمحال وبختیاری هم اظهار داشت: در استان 5 آموزشكده فنی و حرفه ای فعال است كه در این مراكز بیش از 5 هزار و 300 دانشجو مشغول تحصیل هستند.
بهروز شایق بروجنی اضافه كرد: 20 درصد دانشجویان این مراكز در7 خوابگاه دانشجویی اسكان داده می شوند.
به گفته وی، هم اكنون 44 رشته كاردانی و 14 رشته كارشناسی دراین مراكز دایر است.
7360/2097


1397/06/07
14:41:03
5.0 / 5
4461
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر