رئیس مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران:

آماده همكاری با دانشگاه سیستان و بلوچستان هستیم

آماده همكاری با دانشگاه سیستان و بلوچستان هستیم كنكور هنر: زاهدان - رئیس مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران اظهار داشت: این مركز برای تامین منابع مورد نیاز علمی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان آماده همكاری نزدیك با این دانشگاه است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا ماریا دوتسنكو سه شنبه شب در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه سیستان و بلوچستان تصریح كرد: هم اینك 18 سازمان، صندوق و برنامه تخصصی زیرمجموعه سازمان ملل با دعوت دولت ایران در جهت منافع مردم این كشور فعالیت می نمایند.
وی اضافه كرد: با عنایت به فعالیت و ارتباطات علمی خیلی خوب دانشگاه سیستان و بلوچستان با دانشگاههای معتبر دنیا مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران برای در اختیار قرار دادن منابع اطلاعاتی سازمان ملل با این دانشگاه همكاری خواهد نمود.
وی افزود: همینطور اطلاعات مربوط به رقابت های مقاله نویسی به زبان انگلیسی برای دانشجویان را در وبسایت مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران منتشر خواهد نمود تا دانشجویان سیستان و بلوچستان همانند سایر دانشجویان در كشور و جهان بتوانند در این رقابت ها شركت موثر داشته باشند.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان هم در این نشست با اشاره به قدمت 42 ساله این دانشگاه اظهار داشت: هم اینك بیش از 16 هزار دانشجو در 415 رشته گرایش و 70 گروه آموزشی 11 دانشكده فعال این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
دكتر علیرضا بندانی اضافه كرد: ارتباطات علمی و مستمر با دانشگاههای معتبر جهان، برگزاری چندین سمینار علمی بین المللی، برپایی دوره های مشترك تحصیلی با دانشكده های معتبر طرف قرارداد دانشگاه، استفاده از تجهیزات مدرن آموزشی و كمك آموزشی همچون فعالیت های مهم این دانشگاه به حساب می آید.
وی خاطرنشان كرد: هم اینك 22 مجله علمی در دانشگاه منتشر می گردد كه از این تعداد هفت مجله به صورت بین المللی و به زبان انگلیسی است.
وی افزود: همینطور 6 نشریه علمی تخصصی جدید این دانشگاه در حال سیر مراحل چاپ اولین شماره خود هستند.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان كرد: با تلاش گسترده در جهت اجرای طرح اسلامی كردن دانشگاه و تولید روحیه با نشاط و سرزنده با استفاده از امكانات متنوع فرهنگی، هنری، مذهبی، علمی و ورزشی تلاش در فراهم كردن بهترین شرایط برای تحصیل دانشجویان داخل و خارج كشور در سیستان و بلوچستان شده است.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه سیستان و بلوچستان ظرفیت بسیار خوبی در پذیرش دانشجویان خارجی بخصوص كشورهای همسایه این استان دارد اظهار داشت: هم اینك 20 دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

** دیدار رئیس مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران از مركز اسناد و كتابخانه ملی سیستان و بلوچستان
مدیركل مركز اسناد و كتابخانه ملی سیستان و بلوچستان در دیدار ماریا دوتسنكو از این مركز اظهار داشت: هم اینك 150 هزار جلد كتاب و 80 نسخه خطی از حدود 700 سال پیش تابحال در كتابخانه ملی استان نگهداری می گردد كه بیشتر آنها توسط مرحوم سیاوش پرواز و ایرج افشار سیستانی اهدا شده است.
قاسم سیاسر اضافه كرد: همینطور حدود 6 میلیون برگ سند تاریخی در آرشیو اسناد ملی سیستان و بلوچستان نگهداری می گردد.
وی بیان كرد: با عنایت به نیاز جامعه تابحال افزون بر 100 هزار منبع كتابی و غیر كتابی این نهاد دیجیتالی شده است.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا نمایشگاه عكس و اسناد تاریخی همكاری سازمان ملل متحد و ایران از جانب خبرگزاری جمهوری اسلامی مركز سیستان و بلوچستان و مركز اطلاعات سازمان ملل در تهران با همكاری وزارت امور خارجه و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان امروز/سه شنبه/ همزمان با روز عرفه در زاهدان راه اندازی شد.
این نمایشگاه با حضور ماریا دوتسنكو رئیس مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، محمد هادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی و سیاسی اجتماعی استاندار، محمد تقی اوكاتی مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان، قاسم سیاسر مدیر كل اسناد و كتابخانه ملی، مرتضی سلطانی نژاد معاون اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، نماینده دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در زاهدان و شماری از مسئولان و اصحاب رسانه در نگارخانه فردوسی مجتمع بزرگ فرهنگی هنری زاهدان افتتاح شد.
7316 **6081


1397/06/03
18:54:27
5.0 / 5
5056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر