معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در گفت وگو با ایرناپلاس:

بركناری فرهاد رهبر تصمیم قبلی هیأت امنای دانشگاه آزاد بود

بركناری فرهاد رهبر تصمیم قبلی هیأت امنای دانشگاه آزاد بود كنكور هنر: تهرانپلاس- معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در واكنش به بركناری فرهاد رهبر از مدیریت دانشگاه آزاد می‎گوید كه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی از قبل تصمیم گرفته بود مدیریت این دانشگاه ابتدا با فرهاد رهبر آغاز شود و بعد مهدی طهرانچی آن را ادامه دهد.


علیرضا منادی سفیدان، معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‎وگو با ایرناپلاس درباره تغییر مدیریت دانشگاه آزاد این گونه توضیح می دهد: آقای رهبر عزل نشده‎ است و درواقع جابه‎جایی مدیریتی در رأس دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاده است.

منادی همینطور تصریح می‎كند: هیأت امنا برحسب شرایط چنین تصمیمی گرفته است. البته از مدت‎ها قبل، هیأت امنای دانشگاه آزاد تصمیم گرفته بود ابتدای كار با مدیریت آقای رهبر آغاز شود و سپس آقای طهرانچی این مسئولیت را ادامه دهد.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی همینطور می گوید این كار نوعی جابجایی درون گروهی بوده است، مانند آنچه در یك تیم والیبال با تغییر پست ها اتفاق می‎افتد.

در جلسه روز گذشته هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی كه با حضور علی اكبر ولایتی، رئیس هیأت امنای این دانشگاه برگزار شد، محمدمهدی طهرانچی، رئیس كنونی دانشگاه آزاد واحد تهران مركز بعنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.

طهرانچی، در اواخر دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد به سمت مدیریت دانشگاه شهید بهشتی رسید.

سال گذشته هم خبرهایی از استعفای رهبر وجود داشت. «اعتمادآنلاین» اسفندماه سال قبل به نقل از یك منبع مطلع اعلام نموده بود كه فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به دخالت های علی اكبر ولایتی، رئیس هیأت امنا و رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در امور مختلف این دانشگاه معترض است و بر همین مبنا تصمیم گرفته است از سمتش استعفا دهد. این منبع مطلع همینطور اظهار داشته بود: هرچند ولایتی با این درخواست رهبر موافقت نكرده، اما چانه زنی هایی برای انتصاب یك فرد جدید برای ریاست دانشگاه آزاد را در دستور كار خود قرار داده است و گزینه هایی هم برای این پست مطرح شده اند.

با این وجود، بعد از آن محمدصادق ضیا، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی به ایسنا گفته بود كه خبر استعفای رهبر از ریاست این دانشگاه كذب است.


گفت وگو از فرحناز غالبی

**اداره كل اخبار چندرسانه ای**ایرناپلاس**


1397/05/30
14:52:01
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر