رئیس دانشگاه فرهنگیان:

تحقق اقتصاد مقاومتی با آموزش های عمومی امكانپذیر است

تحقق اقتصاد مقاومتی با آموزش های عمومی امكانپذیر است كنكور هنر: مشهد- رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی تنها از مسیر آموزش های عمومی و آموزش بنیانهای آن امكانپذیر است.


حسین خنیفر روز سه شنبه در آیین پایانی پنجمین دوره اردوی حیات طیبه در مشهد تصریح كرد: باید در زمینه تفهیم مبحث اقتصاد مقاومتی بیشتر كار شود و ما رویكرد اقتصاد مقاومتی را در این دوره اردویی با عرضه آموزشهای لازم برنامه ریزی كرده ایم.
وی با اشاره به اینكه اردوهای حیات طیبه جزو دوره های ملی و كشوری است كه مشابهی ندارد، اضافه كرد: باید در كنار آموزشهای علمی نسبت به مبحث حیات طیبه و نگرش های تكمیلی نگاه خاص داشته باشیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان، سند تحول بنیادین را یكی از فرصت های بزرگ آموزش و پرورش برای ارتقای نظام تعلیم و تربیت خواند و اضافه كرد: اگر مفاد این سند محقق شود و فهم سند صورت گیرد می توان نسبت به برنامه های عملیاتی آن امیدوار بود.
خنیفر با اشاره به اینكه نباید به مبادی نظری بسنده كرد، بر استفاده از شیوه های تفصیلی تاكید و بیان كرد: یكی از مسائل مهم در اردوهای حیات طیبه این دوره وضعیت سیاسی منطقه همچون عدم اعتماد به آمریكا و وضعیت سیاسی موجود منطقه بود.
وی كلاس درس را پایتخت دانش دانست و در این خصوص اظهار داشت: مباحث پایه در كنار مباحث علمی می تواند دانش آموز قوی تربیت و تحویل جامعه بدهد.
خنیفر با تاكید بر اینكه دانش آموزان نباید نسبت به مسائل روز دنیا بی تفاوت باشند، افزود: ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین، برنامه های عملیاتی در تمام حوزه های خویش را می طلبد.
وی در مورد اقتصاد مقاومتی و آموزش اظهار داشت: تربیت فرد اقتصاددان و برجسته تنها با استفاده از آموزش های عمومی، به خصوص آموزش ابتدایی امكان پذیر است.
خنیفر تصریح كرد: یكی از چالش های بزرگ آموزش و پرورش این است كه در شاخه نظری رشد زیادی داشته، اما در بقیه زمینه ها چنین نبوده است.
وی با تاكید بر اینكه معلمان باید در كلاس درس جنبش فكری تولید كنند، خاطرنشان كرد: باید دانش آموزان روش های دفاع از ارزش های انقلاب را آموزش ببینند.
خنیفر بیان كرد: اساسی ترین خروجی دوره حیات طیبه، عملیاتی شدن ارزش ها و اهداف گفته شده در سخنان ابتدایی است.
وی تصریح كرد: دوره های حیات طیبه می توانند در حد فوق لیسانس و دكتری مطلب عرضه كنند و به دانشجومعلمان حاضر سفارش می گردد از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان هم اظهار داشت: مشهد با عنایت به فضا و جاذبه معنوی، بهترین بستر برای دستیابی به حیات طیبه است و بر این اساس دبیرخانه دائمی اردوهای حیات طیبه در این شهر مستقر می گردد.
حجت الاسلام سیدامین الله دادگر با اشاره به اینكه سرفصل و محتوای دوره ها بر مبنای انتظارات مقام معظم رهبری تنظیم شده، افزود: در نظر داریم این دوره ها در آینده استمرار داشته و برآیند آن انجام حركت های بزرگ انسان سازی باشد.
وی با بیان این كه، پنجمین دوره اردوهای حیات طیبه رویكرد اقتصاد مقاومتی را مد نظر قرار داد، تصریح كرد: در همین راستا دوره ضمن خدمت مسئولان اجرایی دفاتر نهادها را در دل اردوی حیات طیبه برگزار كردیم.
پنجمین دوره اردوهای حیات طیبه در بخش برادران از 18 مردادماه آغاز و با حضور 260 نفر از دانشجومعلمان منتخب سراسر كشور برای مدت پنج روز در مشهد برگزار گردید.
بخش خواهران این دوره اردویی هم از آخر هفته جاری در مشهد آغاز می گردد.
7496/5132


1397/05/26
13:47:55
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر