نماینده مجلس:

حذف كنكور با تداوم سیستم جذب متمركز دانشجو ممكن نیست

حذف كنكور با تداوم سیستم جذب متمركز دانشجو ممكن نیست كنكور هنر: ارومیه- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه بهتر است كنكور حذف شود، اظهار داشت: در جهت حل این مشكل، جذب دانشجو می تواند توسط دانشگاه ها صورت گیرد كه در این خصوص مدلهای بسیار زیادی در كشورهای مختلف دنیا وجود دارد.


سیدهادی بهادری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: مبحث حذف كنكور به صورت جدی دنبال می گردد اما تا زمانی كه سیستم جذب دانشجو به صورت متمركز است، چاره ای غیر از كنكور وجود ندارد.
وی لزوم تولید بستری مطلوب برای رقابت یكسان داوطلبان كنكور در مناطق برخوردار، كم برخوردار و محروم را مورد تاكید قرار داد و افزود: برای رقابت یك داوطلب ساكن روستا و یك ساكن مركز با امكانات بسیار زیاد، باید راهكار مناسبی اندیشیده شود.
وی با اشاره به اینكه تاثیر قطعی معدل در كنكور ناعادلانه است و نمایندگان به این مورد معترض هستند، بیان كرد: لحاظ معدل مساله ای كیفی است و با عنایت به اینكه تصحیح اوراق به صورت سیستم یكپارچه نیست، امكان رعایت عدالت آموزشی وجود ندارد.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، 170 نماینده مجلس مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش برای كنكور سال 1398 را به دلیل نبود زیرساخت های لازم در شرایط فعلی مغایر عدالت آموزشی دانستند و مدعی شدند كه این مصوبه می تواند صدمه های جدی و جبران ناپذیری را به مناطق محروم كشور وارد و امید نسل جوان و داوطلبان كنكور را به یاس مبدل كند.
3214/2093


1397/05/20
15:30:23
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , داوطلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر