وزارت علوم خواهان رافت اسلامی در قبال دانشجویان است

وزارت علوم خواهان رافت اسلامی در قبال دانشجویان است كنكور هنر: تهران- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: این وزارتخانه خواهان رافت اسلامی قوه قضاییه و دادستانی نسبت به احكام صادره در مورد دانشجویان بازداشتی حوادث دی ماه سال قبل است.


غلامرضا غفاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا تصریح كرد: پرونده دانشجویان بازداشتی در حوادث دی ماه سال قبل بعد از بازجویی به دادسرا ارجاع شده بود كه برای 6 نفر از آنان حكم اولیه صادر شد.
وی اظهار داشت: به جهت اینكه روال قانونی طی شود قوه قضاییه، حق عرضه لایحه تجدیدنظر را نسبت به حكم اولیه به این دانشجویان داده است تا در این مدت زمان اگر نسبت به احكام صادر شده اعتراضی دارند؛ آنرا بیان كنند.
غفاری اضافه كرد: بر همین مبنا وزارت علوم از این دانشجویان خواست تا لایحه ای را بر مبنای موعد مقرر، تنظیم و به دادگاه ارائه نمایند و حتی اعلام گردید كه اگر این دانشجویان از لحاظ حقوقی نیازمند كمك باشند؛ معاونان حقوقی دانشگاه های مربوطه راهنمایی های لازم را برای آنان ارائه نمایند.
وی ادامه داد: هم اكنون منتظر رای دوم دادگاه بدوی هستیم و امیدواریم دادستانی با نگاهی مبتنی بر رافت اسلامی در احكام صادره تخفیف دهد تا دغدغه این دانشجویان و خانواده هایشان برطرف شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح كرد: البته این وزارتخانه و دانشگاه های مربوطه از لحاظ حقوقی نمی توانند برای دانشجویان وكیل بگیرند چون كه احكام فردی بوده و فقط می توانیم به آنان مشاوره حقوقی عرضه نماییم.
وی خاطرنشان كرد: همینطور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حق مداخله در امور قضایی را ندارد و قوه قضاییه مستقل بوده و بر مبنای اطلاعات دریافتی حكم صادر می كند اما امیدواریم با عنایت به شرایط اجتماعی و اقتصادی تمهیداتی دریافت شود تا احكام اولیه دانشجویان لغو شود.
غفاری تصریح كرد: وزیر علوم، این مورد را علاوه بر جلسات هیات دولت در دیدار با رییس قوه قضاییه هم مطرح كرده و حتی اسامی دانشجویان را در اختیار دادستانی قرار داده ایم تا انشاءالله با تدابیر مسئولان قوه قضاییه رافت اسلامی شامل حال آنان شود.
بنابراین گزارش، پیشتر شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی در گفت و گو با ایرنا از صدور احكام سنگین قضایی دادگاه بدوی برای 11 دانشجوی دستگیر شده به دنبال حوادث دی ماه سال قبل اطلاع داده بود كه 2 نفر از آنان متولد سال 1375 هستند و حكم 6 سال و 8 سال حبس برای آنان صادر گردیده است.
علمی**9187**1055


1397/04/15
13:37:37
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر