ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی در كشور به 80 هزار نفر می رسد

ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی در كشور به 80 هزار نفر می رسد كنكور هنر: خرم آباد - قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری توسعه همكاری بین المللی و پذیرش دانشجوی خارجی را از اولویت های این وزارتخانه عنوان نمود و اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی در كشور از 26 هزار نفر به 80 هزار نفر خواهد رسید.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا عبدالرضا باقری روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از مجتمع آزمایشگاهی دانشكده كشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان اضافه كرد: حضور دانشجوی خارجی به توسعه روابط دیپلماسی با كشورهای همسایه و افزایش سطح تراز دانشگاه های داخلی كمك می نماید.
وی تصریح كرد: هم اكنون تعداد بی سابقه ای از هیات های خارجی در دانشگاه های كشور در حال رفت و آمد هستند كه توسعه فعالیت های بین المللی برای دانشگاه لرستان هم در نظر گرفته شده است.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزایش 28 هزار مترمربع فضای فیزیكی به دانشگاه لرستان را نشان از ظرفیت بالای این دانشگاه دانست و اضافه كرد: دانشگاه لرستان در حال توسعه بوده و استانداردهای آموزشی آن به سرعت در حال رسیدن به سطح مطلوب است.
وی اظهار داشت: امروز 21 آزمایشگاه در دانشكده كشاورزی دانشگاه لرستان شكل می گیرد كه به افزایش مهارت در دوره كارشناسی و ارتقای كیفی تحصیلات تكمیلی كمك می نماید.
باقری اضافه كرد: دانشكده كشاورزی وضعیت قابل قبولی دارد و باید محوریت اصلی فعالیت های خویش را بر روی دیم، غلات، حبوبات و منابع طبیعی اختصاص دهد.

** حكم قضایی برای پنج دانشجو دانشگاه تهران توسط قوه قضاییه صادر شد
وی با اشاره به تجمع دانشجویان دانشگاه تهران اظهار داشت: عدادی از دانشجویان ما در تهران كه عمدتاً فعالیت آن ها بیرون از دانشگاه بوده تجمعاتی داشتند و در قوه قضاییه برای آنها پرونده تشكیل شده است.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: برای رفع مشكل این دانشجویان از طریق قانونی وارد عمل شدیم كه با عنایت به صدور حكم اولیه برای پنج تن از آنها كمیته ای برای دنبال كردن مشكلات آنها تشكیل دادیم.
وی اضافه كرد: امیدواریم با درخواست تجدیدنظری كه این كمیته به قوه قضاییه می دهند، مشكل دانشجویان حل شود.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا مجتمع آزمایشگاهی دانشكده كشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه لرستان و مجموعه گلخانه ای آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی عصر امروز باحضور قایم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره برداری رسید.
3210/3022


1397/04/02
22:18:44
5.0 / 5
4944
تگهای خبر: دانشجو , دانشكده , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر