در گالری شهریور

نمایشگاه آثار هنرمند هوشنگ پزشك نیا

نمایشگاه آثار هنرمند هوشنگ پزشك نیا كنكور هنر: چهل و پنج سال بعد از درگذشت هوشنگ پزشك نیا نقاش پیشگام سبك مدرن، گالری شهریور نمایشگاهی از آثار این هنرمند فقید را برگزار می نمایند.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، امیرحسین زندی مدیر گالری شهریور درباره برپایی این نمایشگاه گفت: امسال همزمان با صدمین سال تولد پزشك نیا تصمیم به برپایی نمایشگاهی از آثار این هنرمند گرفتیم. به تازگی كتاب «همسفر باد» توسط نشر نظر با محوریت آثار این هنرمند منتشر شده كه در این نمایشگاه در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: حدود ۳۰ اثر از پزشك نیا در این نمایشگاه نمایش داده خواهد شد كه توسط خانواده هنرمند و مجموعه داران در اختیار گالری قرار گرفته است. در نمایشگاه هوشنگ پزشك نیا كارهای دهه ۳۰ تا دهه ۵۰ كه هنرمند از دنیا می رود، در معرض نمایش قرار می گیرد كه در یك نظر می شود كمابیش فعالیت هنری او را مرور كرد.
مدیر گالری شهریور درباره ویژگی متمایزكننده آثار پزشك نیا بیان كرد: پزشك نیا یكی از نوابغ هنر مدرن ایران بود كه عمر كوتاهش مجال هنرنمایی بیشتر را از او گرفت. اگر به تاریخ و برهه ای كه او به هنر مدرن روی آورد دقت شود (دهه ۲۰ شمسی) و اینكه او شاگرد پرفسور لئوپولد لوی نیز بوده است، اهمیت هنر او بیشتر نمایان می شود. نوع تكنیك این هنرمند منحصر به فرد است و او صاحب خلاقیت بالایی بوده است. پزشك نیا مقلد كسی نبود و بدون نگرانی از قضاوت مردم، صرفا به هنرش فكر می كرد.
به اعتقاد زندی، پزشك نیا هنرمندی است كه هنوز بطور كامل كشف نشده و جای كار و مطالعه بسیار روی آثار او وجود دارد. روستاییان، عشایر، مردم عادی در قهوه خانه ها، كارگران و طبقه تهیدست جامعه، موضوع آثار پزشك نیا هستند.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از ۱۴ مهر لغایت ۱۲ آبان به گالری شهریور به نشانی تهران، الهیه، خیابان خزر شمالی، بن بست هرمز پلاك ۹ مراجعه كنند.
 

1396/07/12
22:36:17
5.0 / 5
5389
تگهای خبر: نمایشگاه , گالری , هنرمند , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر