نیروگاه خورشیدی خلخال راه اندازی می گردد

نیروگاه خورشیدی خلخال راه اندازی می گردد كنكور هنر: اردبیل - رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال از طریق اندازی اولین نیروگاه خورشیدی استان اردبیل توسط دانشگاه آزاد دراین شهرستان خبرداد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، حجت درخشان روز سه شنبه در جلسه ستاد برگزاری همایش ملی توسعه پایدار خلخال اضافه كرد: مقدمات لازم برای فروش برق تولیدی این نیروگاه به شركت توزیع نیروی برق استان فراهم شده و بزودی برق تولیدی نیروگاه خورشیدی دانشگاه آزاد اسلامی وارد مدار توزیع برق كشور خواهد شد.
وی اظهار داشت: پیش از این طرح 2 شركت دانش بنیان در حوزه تولید گیاهان دارویی و عسل شیر با مشاركت دانشگاه آزاد خلخال اجرا شده است.
وی همینطور از برگزاری اولین همایش ملی توسعه پایدار خلخال با محوریت گردشگری توسط دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد و اضافه كرد: مجوز برگزاری این همایش در سطح ملی دریافت و مقدمات لازم برای برگزاری این همایش در تابستان امسال در حال فراهم شدن است.
او اظهار نمود: با عنایت به پتانسیل های گردشگری موجود در خلخال این همایش با هدف استفاده از ظرفیت گردشگری منطقه برای رونق اقتصادی و تولید اشتغال برگزار می شود.
فرماندار خلخال هم در این جلسه اظهار داشت: برای كمك مالی به برگزاری این مراسم از محل اعتبارت شورای برنامه ریزی استان و كمیته برنامه ریزی شهرستان تلاش خواهد نمود.
فریدون بابایی برگزاری این همایش با رویكرد گردشگری در خلخال را برای رونق صنعت گردشگری منطقه مفید ارزیابی كرد.
او اضافه كرد: با عنایت به سرمایه گذاری های صورت گرفته از جانب بخش خصوصی در صنعت گردشگری، این شهرستان در آینده ای نزدیك تبدیل به یكی از قطب های مهم گردشگری استان خواهد شد.
وی اظهار داشت: تغییر نگرش مردم به زادگاه خود، توقف روند مهاجرت افراد جویای كار از خلخال، تولید اشتغال پایدار با معرفی قابلیت های گردشگری منطقه به سرمایه گذاران، اجرای طرح های گردشگری با استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی و تولید رغبت بیشتر گردشگران به سفر به این شهرستان می تواند از دستاوردهای مثبت این همایش برای منطقه باشد.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018


1397/03/09
18:23:13
5.0 / 5
4974
تگهای خبر: اجرا , دانشگاه , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر