بیكاری فارغ التحصیلان به بحران در آموزش عالی تبدیل می گردد

بیكاری فارغ التحصیلان به بحران در آموزش عالی تبدیل می گردد كنكور هنر: گرگان - عضو هیات علمی داشنگاه صنعتی شریف با اشاره به فارغ التحصیلی سالانه بیش از یك میلیون و 300 هزار دانشجو در مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری اظهار داشت: گریبانگیر شدن بیش از نیمی از این جمعیت با معضل بیكاری، در آینده نزدیك برای آموزش عالی به بحران تبدیل می گردد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، رضا منصوری روز سه شنبه در مراسم نكوداشت مقام معلم و تجلیل از اساتید دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان در تالار خلیج فارس پردیس این دانشگاه اضافه كرد: در مقطع كارشناسی یك میلیون، در مقطع كارشناسی ارشد 300 هزار و در مقطع دكتری 25 هزار نفر از دانشگاه ها، فارغ التحصیل می شوند كه بیشتر آنها بیكار خواهند بود.
وی عنوان كرد: ایران بعد از انقلاب اسلامی، در زمینه رشد كمی آموزش عالی و بعضی شاخص های علمی، در دنیا بی بدیل بوده است.
وی خاطرنشان كرد: زمانی كه تخصیص های پژوهشی در دانشگاه ها كم باشد و درك درستی از مفهوم علم نداشته باشیم، نمی توانیم در جامعه شاهد رشد و پیشرفت باشیم.
منصوری اظهار داشت: علم، یك پدیده نوین و پیچیده در جامعه های مدنی مدرن است و با دانشگاه بعنوان نهاد در رابطه با آن رابطه مدون دارند.
استاد دانشگاه صنعتی شریف تصریح كرد: هنگامی كه درك مشترك از یك مفهوم در اجتماع وجود نداشته باشد نمی توان برای آن برنامه ریزی كرد، ما در ایران هنوز به این مفهوم نرسیدیم، بنابراین مشكلات زیادی در جامعه و دانشگاه ها وجود دارد.
رییس دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان هم در این مراسم اظهار داشت: مبحث تربیت و آموزش در دوره جدید باید در جهت تحولات سریع و گسترده صورت گیرد، در غیر این صورت موفقیت چندانی حاصل نخواهد شد.
علی نجفی نژاد اضافه كرد: نیاز است دست اندركاران و برنامه ریزان در زمینه آموزش و تربیت، در این پیوند برنامه ریزی داشته باشند
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم اظهار داشت: آموزش یكی از محورهای توسعه علم و فناوری در كشورها است.
نورمحمد تربتی نژاد خاطرنشان كرد: آموزش باعث ارتقای عقلانیت و خردورزی می گردد كه این مورد مشكلات كشور را حل می كند.
وی اضافه كرد: پایبندی به چرخه تبدیل دانش به ثروت، مدیریت علمی بر منابع طبیعی و حفظ محیط زیست، برون گرایی و افزایش دیپلماسی علم و فناوری، تبدیل تهدید تحریم به فرصت با استفاده از شركت های دانش بنیان و مواردی از این قبیل جز محورهای سیاست های علم و فناوری در برنامه ششم توسعه است.
مراسم تحلیف توسط اعضای جدید هیات علمی این دانشگاه همراه با اعطای نماد یادبود شصت سالگی دانشگاه به روسای ادواری دانشگاه، تقدیر از اساتید برگزیده، پخش كلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود.
3014/1860


1397/02/12
19:06:48
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر