وزیرعلوم: ساختار كلان نظام دانشگاهی باید بازنگری شود

وزیرعلوم: ساختار كلان نظام دانشگاهی باید بازنگری شود كنكور هنر: مشهد- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه هدایت دروس دانشگاه به سمت محتواهای تاثیرپذیر در جامعه از برنامه های در دست اجرای این وزارتخانه است، اظهار نمود: ساختار كلان نظام دانشگاهی باید بازنگری شود.


منصور غلامی روز جمعه در چهلمین همایش سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای كشور، در مشهد اضافه كرد: برای بازنگری در محتوای دروس دانشگاهی از پاییز گذشته كارگاههای مهارت آموزی حین تحصیل برای دانش آموزان در حال برگزاری است.
وزیر علوم همینطور بر ضرورت تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه تاكید و بیان كرد: موانع این ارتباط در دست احصاست تا بتوان در این زمینه به شاخص مورد قبول رسید.
وی همینطور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هم اكنون در منطقه و دنیا در جایگاه برتر رشد و شتاب علمی قرار دارد كه باید این شاخص حفظ شود. دانشگاهها باید در طراز انقلاب باشند. برای حركت در طراز جهانی مانعی در نگاه ایدئولوژی انقلاب و اسلام وجود ندارد. برای حراست از نگاه اسلام نسبت به علم و عالم باید بیشتر كوشش كرد.
غلامی اضافه كرد: در دانشگاهها در جایگاه حساسی قرار داریم و در سرنوشت جامعه می توانیم تاثیر جدی داشته باشیم. در دانشگاهها به مباحث مربوط به هم اندیشی به طور وسیع پرداخته نشده است. هم اینك كه دشمن در كوشش برای ناكارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی است باید با افزایش و توجه به فعالیتهای مشترك و كارهای جمعی در فضاهای دانشگاهی این ترفندها خنثی شوند.
وی همینطور بر تولید نشاط و افزایش امید به آینده در میان جوانان و دانشجویان تاكید و بیان كرد: با استفاده از تقویت اعتقادات مذهبی و مباحث اجتماعی باید این مهم محقق شود. همینطور باید در تعامل با جوانان به روز و از مسائل روز كشور آگاه باشیم، حفظ ارتباط با نسل جوان نزدیكی دوره سنی نمی خواهد. خیلی از اساتید رابطه پدرانه با دانشجویان دارند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همینطور بر تقویت حضور اساتید معارف و فعالان فرهنگی در جمع دانشجویان تاكید و بیان كرد: تحقق این امر نقش مهمی در كاهش آسیبها دارد.
چهلمین همایش سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای كشور از پنجم تا هفتم اردیبهشت جاری در مشهد ادامه دارد.
7505/1858


1397/02/07
19:37:19
5.0 / 5
4534
تگهای خبر: اجرا , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر