سرپرست دانشگاه بیرجند:

بزرگداشت عالمان نقشه راهی برای نسل آینده است

بزرگداشت عالمان نقشه راهی برای نسل آینده است كنكور هنر: بیرجند - سرپرست دانشگاه بیرجند اظهار داشت: برگزاری آیین بزرگداشت و معرفی بزرگان علم و ادب در خراسان جنوبی نقشه راهی برای نسل آینده است تا رفتار و منش این بزرگواران را در دستور كار قرار دهند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا احمد خامسان روز پنجشنبه در نشست خبری اضافه كرد: همایش ملی نكوداشت خادمان علم و فرهنگ (ویژه خاندان راشد محصل) روز پنجشنبه بیستم اردیبهشت ماه 97 در خراسان جنوبی برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: جوانان و نوجوانان باید بدانند قرارگیری منش در كنار دانش كار كمی نیست و این خانواده بزرگ به خوبی رفتار و منش را در كنار علم و دانش قرار دادند.
وی اظهار نمود: دانشگاه بیرجند هم بعنوان دانشگاه مادر و قطب آموزش عالی شرق كشور وظیفه خود می داند، به معرفی كسانی بپردازد كه با همه محرومیت ها اما در دنیای علم و معرفت خوش درخشیدند.
سرپرست دانشگاه بیرجند با اشاره به اینكه معرفی این عالمان نتیجه اخلاقی مثبتی را برای جامعه هدف خواهد داشت اضافه كرد: در این آیین از شخصیت های ملی و مهمانان خارج از كشور دعوت خواهد شد.

* برندسازی علم در خراسان جنوبی الزامی است
سرپرست بنیاد نخبگان خراسان جنوبی هم در این نشست اظهار داشت: با عنایت به سخنان مقام معظم رهبری و یاد كردن شهر علم و ایمان از این استان، باید برندسازی علم در دستور كار قرار گیرد.
سید سعید احمدی زاده اضافه كرد: خراسان جنوبی دارای چندین پدر علم است در حالیكه چنین وضعیتی حتی در خراسان رضوی هم وجود ندارد و این مهم نشانگر سختكوشی مردم این خطه از مرز و بوم با تمامی محرومیت هاست.
وی اظهار داشت: بنیاد نخبگان در حال تهیه كتابی با عنوان سرآمدان است تا دلیل هویت علمی منطقه به خوبی معلوم شود و دانشجویان بتوانند از رفتار و منش این بزرگان بهتر الگوبرداری كنند.
وی از رونمایی كتاب ارج نامه در آیین بزرگداشت خاندان راشد محصل اطلاع داد و اضافه كرد: این همایش فرصتی برای معرفی خراسان جنوبی است و هم نخبه پروری را در بر خواهد داشت كه امیدواریم بتوانیم این آیین ها را به صورت ملی و سالی یكبار برگزار نماییم.
شیخ محمدحسین راشد محصل از علمای بزرگ بیرجند بود كه به علت آزادمنشی و اهمیتی كه به علم و دانش می داد، خانواده ای عالم پرور داشته است.
دكتر محمدرضا راشد محصل استاد و عضو قطب علمی دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی، دكتر محمدتقی راشد محصل استاد پژوهشگاه علوم انسانی، دكتر جلیل راشد محصل استاد دانشكده فنی دانشگاه تهران، دكتر محمدحسن راشد محصل استاد دانشكده كشاورزی دانشگاه فردوسی و مرحوم دكتر محمدعلی راشد محصل استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران اعضای این خاندان هستند كه در حوزه های مختلف علمی سرآمد حوزه های تخصصی قرار گرفتند و دانش آموختگان زیادی را تحویل جامعه داده اند.
ابعاد شخصیتی، علمی و خدمتی هر كدام از اعضای خاندان راشد محصل از محورهای همایش یادشده است و علاوه بر پذیرش مقالات علمی، یادداشت های ادبی مانند خاطره، متن ادبی و شعر هم پذیرفته می گردد.
دبیرخانه همایش ملی نكوداشت خادمان علم و فرهنگ (ویژه خاندان راشد محصل) در بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی مستقر است.
3215*3028


1397/01/25
14:19:38
5.0 / 5
5055
تگهای خبر: دانشكده , دانشگاه , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر