وزیر علوم :

روش هایی مطمئن برای سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه تولید شود

روش هایی مطمئن برای سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه تولید شود كنكور هنر: تهران- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در دانشگاه ها بدون سنجشی متقن، علمی، دقیق و منطقی نمی توانیم پذیرش دانشجو داشته باشیم ازاین رو باید روش هایی مطمئن برای سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه ها تولید نماییم.


به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا از وزارت علوم، منصور غلامی در بازدید از روند فعالیت های در رابطه با آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی كشور در سال 97 در سازمان سنجش آموزش كشور تصریح كرد: اگر قرار باشد مدل جایگزینی برای آزمون سراسری فراهم گردد، وزارت علوم بعنوان مجری باید حتماً صحت و روایی این مدل كار را تایید كند.
وی اضافه كرد: ما باید از دقت، صحت و سنجش منطقی مدل جایگزین برای آزمون سراسری اطمینان داشته باشیم و این موضوع، مورد نگرانی و دغدغه ماست.
وزیر علوم اضافه كرد: در این خصوص وزارت آموزش و پرورش باید با هماهنگی وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش كشور به عرضه مدل جایگزین آزمون سراسری مبادرت كند؛ به صورتی كه این مدل جدید از مسیر تعامل، همكاری و همفكری این سه مركز علمی دنبال شود.
وی اغلب مطالب مطرح شده درمورد حذف برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها را غیر كارشناسی خواند و اظهار داشت: این روزها بحث در مورد چگونگی سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه ها و اعمال روشی جایگزین برای آزمون سراسری مطرح می گردد ولی واقعیت این است كه ما هنگام ورود داوطلب به دانشگاه، چگونگی وضعیت علمی او را باید بررسی نماییم كه سازمان سنجش تابحال این مهم را به نحو احسن انجام داده است.
غلامی خاطرنشان كرد: وزارت آموزش و پرورش هم بررسی و طراحی مدل جایگزین برای برگزاری آزمون سراسری را با هدف ارتقای كیفی سنجش داوطلبان آزمون سراسری شروع كرده كه البته این كار باید با هماهنگی و تایید وزارت علوم صورت گیرد و افراد صاحب نام و با تجربه و استادان دانشگاه ها از سراسر كشور با برگزاری كارگروه های مشترك این مهم را پیگیری كرده و به نتیجه برسانند.
وزیر علوم با اشاره به اینكه در اغلب كشورهای جهان آزمون هایی برای سنجش علمی داوطلبان ورود به دانشگاه اعمال می شود، اظهار داشت: معتقدیم در كنار سنجش علمی داوطلب، داشتن یك كارنامه توانمندی های عمومی برای داوطلبان هم لازم و ضروری می باشد كه باید كارشناسان امر این مورد را هم پیگیری كنند تا سنجش افراد متقاضی ورود به دانشگاه بهتر و موثرتر اعمال شود.
در این نشست، ابراهیم خدایی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش كشور هم توضیحاتی در مورد عملكرد این سازمان و برنامه های آتی آن عرضه كرد.
فراهنگ**1540**1055


1397/01/24
14:06:54
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , داوطلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر