پیام تبریك اداره كل هنرهای نمایشی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام تبریك اداره كل هنرهای نمایشی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی كنكور هنر: اداره كل هنرهای نمایشی با انتشار پیامی خطاب به هنرمندان و فعالان حوزه تئاتر، فرا رسیدن هفتم فروردین روز ملی هنرهای نمایشی را تبریك گفت.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، در متن پیام اداره كل هنرهای نمایشی آمده است: «در جشن بهار طبیعت و عید خجسته ایرانی «روز ملی هنرهای نمایشی» بعنوان روز جهانی تئاتر در هفتمین روز فروردین توسط خانواده هنرمندان تئاتر و شیفتگان این هنر جشن گرفته می گردد. ما كه از موهبت و هدیه بزرگ خداوند یعنی هنر تئاتر كه ثمره نبوغ انسانی و زندگی آگاهانه و دانش و شعور است بهره می بریم وظیفه خود می دانیم كه برای رشد و بالندگی و توسعه و تعالی این هنر گام برداریم. باور و ایمان ما به این هنر این است كه هنر تئاتر با وسعت فكر و اندیشه در همه ابعاد زندگی گذشته و امروز بشری تبلور داشته و با قدمت و سابقه كهن خود راهی برای نیل به آگاهی و خردمندی و تعالی است.
ما هنر تئاتر را ثمره كار و حضور گروه زیادی از كسانی می دانیم كه برای رشد و بالندگی آن تلاش زیاد نموده و حاصل آن باعث ثروت زیاد ما از این دریای شور و عشق و قدرت آفرینشگری برای امروز و آیندگان است. پس وظیفه داریم قدردان هنرمندان و فعالان و حامیان و مخاطبان و همه كسانی باشیم كه در راه این میراث شایسته و پرارزش بعنوان یك موهبت خداوند گام برمی دارند. در این روز خجسته كه در همه جهان وجود و ارزش تئاتر جشن گرفته می گردد افتخار بزرگ ما خدمت به خانواده بزرگ هنرمندان تئاتر و قدرشناسی از اساتید و پیشكسوتان و فعالان پركار این هنر است.
جای سپاس و درود دارد كه پیام روز جهانی تئاتر توسط استاد بزرگ تئاتر ایران آقای جمشید مشایخی به خانواده هنرمندان ابلاغ گردید. عشق به زندگی با هنر تئاتر، صحنه و ترسیم نقش حقیقی روزگار، هدایت به جهان روشنایی ثمره بزرگی است كه در پیام استاد بعنوان ارزش هنرهای نمایشی به آن اشاره شده است. آنكه دوستش داریم در قلبمان جای گرفته و به تلطیف روحمان نشسته و آنكه مهرش بر جانمان ننشسته همچون مفیستویی در ذهنمان خانه كرده تا هشداری باشد در راه زندگیمان.
ما بعنوان بخشی از فعالان خانواده بزرگ تئاتر به تأسی از پیام استاد جمشید مشایخی آرزو داریم با حضور و همت جوانان پرشور و هنرمندان راستین كشورمان هنر نمایش با پایبندی به فرهنگ ملی و دانش هنری همچنان سربلند و پرامید خاك صحنه را از تن پیشینیان دور كرده و عاشقانه و پرامید به روزهای بلند و روشن در آسمان هنر این سرزمین فكر خواهیم كرد.
آرزوی ما خدمتگزاران این هنر عزت و سربلندی و موفقیت برای خانواده هنرمندان تئاتر است كه «روز ملی هنرهای نمایشی» را شایسته ارزش و جایگاه هنرمندان این رشته می دانیم. این جشن خجسته بر همه آنهایی كه به تئاتر ارزش و اعتبار بخشیده و برای اعتلای آن تلاش می كنند مبارك باشد.»

1397/01/06
13:24:42
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: تئاتر , نمایش , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر