فرهاد فخرالدینی در گفتگو با مهر:

دوست ندارم برای موسیقی ابراز تاسف كنم، سال ۹۷ و انتظارات نداشته

دوست ندارم برای موسیقی ابراز تاسف كنم، سال ۹۷ و انتظارات نداشته كنكور هنر: رییس شورای عالی خانه موسیقی معتقد می باشد با عنایت به اتفاقات ناخوشایندی كه طی سال های اخیر برای موسیقی افتاده نمی توان انتظار چندانی از فعالیت ها و تولیدات این عرصه در سال۹۷ داشت.فرهاد فخرالدینی آهنگساز، رهبر اركستر و ریس شورای عالی موسیقی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به پرسشی در خصوص آرزوها و دغدغه های خود در حوزه موسیقی طی سال ۹۷ اظهار داشت: به اعتقاد من موسیقی ایران در این سال ها تفاوت چندانی نداشته كه من بخواهم درباره انتظارات و امیدهایم در سال جدید مساله ای را عنوان كنم. متاسفانه بعضی از عملكردها نشان داده كه دیگر نباید انتظار چندانی از دورنمای موسیقی كشورمان داشت به همین جهت شخصا هیچ امیدی به بهبود شرایط ندارم اما امیدوارم سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در عرصه موسیقی باشیم.
وی ادامه داد: اصلا دوست ندارم در آستانه سال نو از موضوعی اظهار تاسف كنم اما موسیقی واقعا در شرایطی نیست كه بخواهم برای آن در سال ۹۷ دورنمایی را تصور كنم. به هر حال برای تمامی اهالی شریف موسیقی كه در این سال ها با تمام مشكلات و مصائب مشغول به تولید آثارشان بودند آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم سال ۹۷ دربرگیرنده روزهای خوشی برای آنها باشد.
این آهنگساز مطرح موسیقی ایرانی خاطرنشان كرد: شنیدن یك موسیقی خوب نیازی ضروری می باشد كه هیچ گاه هم تعطیل نمی گردد در این راه، مردم و مخاطبان موسیقی خوب و پرارزش هم می دانند كه باید به چه نوع موسیقی گوش دهند كه خوشبختانه هر روز هم به تعداد آنها افزوده می گردد. امیدوارم در سال پیش رو شرایط بالاخره به گونه ای هدایت شود كه دیگر شاهد اتفاقات بد در حوزه موسیقی نباشیم. به هر ترتیب من آنچه را لازم بود گفتم و فقط در سال جدید، هم برای هنرمندان و فعالان موسیقی و هم به خبرنگاران تلاشگر این حوزه آرزوی موفقیت دارم و دعا می كنم سال جدید برای همه ما سال سلامتی باشد.
فخرالدینی در انتها درباره زمان انتشار كتاب جدید خود اظهار داشت: كتاب جدیدم مدت زیادی است كه تمام شده و حتی قرار بود كه تا پیش از آخر سال منتشر شود اما با عنایت به اینكه در صفحه بندی مواردی پیش آمد و من هم در سفر خارج از كشور بودم ازاین رو كمی انتشار آن به تعویق افتاد به همین جهت فكر می كنم ظرف سه ماه آینده شاهد انتشار آن باشیم. این كتاب با عنوان «زیر گنبد مینا» یا «گنبد مینا» برای علاقه مندان موسیقی ایرانی ارائه خواهد شد.

1396/12/29
16:39:02
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر