معاون دانشگاه فرهنگیان:

توجه به دانشگاه فرهنگیان رشد و توسعه كشور را رقم می زند

توجه به دانشگاه فرهنگیان رشد و توسعه كشور را رقم می زند كنكور هنر: سنندج - معاون توسعه، طرح و منابع دانشگاه فرهنگیان كشور اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان متولی تعلیم و تربیت در جامعه به حساب می آید بنابراین با توجه جدی به این دانشگاه، رشد و توسعه كشور رقم زده خواهد شد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، علی خاكی روز چهارشنبه در جلسه هیات امنایی دانشگاه فرهنگیان كردستان اظهار نمود: در تمام دنیا یكی از دلایل اصلی توسعه كشورهای پیشرفته برنامه ریزی جدی در حوزه آموزش و پرورش و سرمایه گذاری در این حوزه بوده است.
وی اضافه كرد: هر ملتی كه بخواهد شرایط خوبی برای كشور خود تولید كند باید به حوزه آموزش و پرورش توجه كند و در واقع تنها راه برون رفت از مشكلاتی كه امروزه مردم و دولت درگیر آن هستند سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت است.
معاون توسعه، طرح و منابع دانشگاه فرهنگیان كشور ادامه داد: بخشی از مشكلات كشور ما ناشی از مشكلات فرهنگی است ازاین رو مسئولان با عنایت به دانشگاه فرهنگیان علم و دانایی را در جامعه افزایش داده و به این صورت رشد و تعالی كشور و استان ها رقم می خورد.
به گفته وی ثمره تعلیم و تربیت، تحویل دانش آموزانی در تراز نظام به جامعه و تربیت چنین دانش آموزانی هم به مفهوم رشد و پیشرفت كشور در زمینه های مختلف است.
خاكی در ادامه به مشكلات موجود دانشگاه فرهنگیان در سطح كشور اشاره نمود و اظهار داشت: این دانشگاه در سال های اخیر با محدودیت های بودجه ای، جذب نیرو و تلاطم در جذب دانشجو روبرو بوده است.
وی با اشاره به اینكه در چند سال قبل اقدامات خوبی در زمینه جذب دانشجو در این دانشگاه انجام شد افزود: بی گمان جذب دانشجو با استفاده از دانشجو معلمان چهارساله می تواند مشكل كشور را حل كند و دانشگاه هم در حال پیمودن این مسیر است.
به گفته وی تاكید وزارت علوم هم پیمودن دوره های چهارساله است اما در این راستا نگاه سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر روی هزینه های آن است كه این مورد هم از طریقی رفع خواهد شد.
معاون توسعه، طرح و منابع دانشگاه فرهنگیان كشور یكی دیگر از برنامه های اصلی و اولویت دار این دانشگاه را توسعه كمی و كیفی اعلام نمود و اضافه كرد: در این راستا بیش از هر چیز دیگری به توسعه كیفی دانشگاه در زمینه های مختلف توجه می گردد.
وی با اشاره به اینكه سرانه دانشگاه فرهنگیان از میانگین كشوری پایین تر است، اظهار داشت: این دانشگاه از میان 41 دانشگاه كشور در رتبه 39 قرار دارد.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، دانشگاه فرهنگیان كردستان دارای 2پردیس خواهران و برادران است و هم اكنون 2هزار و 100دانشجو در 13رشته تحصیلی و در مقاطع كارشناسی و كارشناسی پیوسته و ناپیوسته در این 2 مركز مشغول به تحصیل هستند.
هم اكنون 21 هیات علمی موظف در این دانشگاه مشغول به تدریس هستند.
دانشگاه فرهنگیان دارای سابقه تاریخی بیش از 100سال است اما با این عنوان از سال 90شروع به فعالیت نموده و ماموریت تربیت، تامین و بهسازی نیروی انسانی در اموزش و پرورش به این دانشگاه واگذار شده است.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار: رحمانی
7348/ 3020


1396/11/19
13:36:26
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر