پیش به سمت ایران کتاب خوان

پیش به سمت ایران کتاب خوان کنکور هنر: امروز با نسل جدید کتابخانه های عمومی روبه رو هستیم. کتابخانه عمومی به عنوان فرهنگ سرای اجتماعی، دانشگاه مردم و مکان سوم تعلیم و تربیت در تلاش است تا پاسخگوی نیازهای فرهنگی، اجتماعی، اطلاعاتی و دانشی کاربران و اعضا باشد.


از ین جهت، امروز در کتابخانه های عمومی شاهد بخش های گوناگونی مانند کودک و نوجوان، پایگاه های اطلاعاتی، بخش مرجع و کلاس های آموزشی هستیم و کاربران به سادگی می توانند از خدمات آن بهره مند شوند. البته مهم ترین رسالت کتابخانه عمومی کتابداری و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی است و دیگرخدمات متنوع در آن نیز با محوریت کتاب ارائه می شود. برای اینکه اصالت با کتاب است.
در توجیه اهمیت کتاب بر فضای مجازی نیز بر این باوریم که فضای مجازی رقیب کتاب نیست، بلکه می تواند رفیق کتاب و مروج کتاب خوانی باشد. برای اینکه مردم برای بالابردن سطح اخبار و اطلاعاتشان به فضای مجازی و برای عمق بخشیدن به معلومات و دانش خود به کتاب نیاز دارند. بدین سبب در عصر فعلی کتاب و فضای مجازی هرکدام در جای خود دارای اهمیت و ارزش هستند. فضای مجازی برای توسعه و ترویج کتاب خوانی و معرفی کتاب و تازه های نشر و به اشتراک گذاشتن کتاب های خوب و معرفی نویسندگان و مفاخر و آثار ارزشمندشان و همین طور برجسته کردن نقش کتاب خوانی در ارتقای سطح کیفی زندگی مردم فرصتی بی نظیر است.
همه تلاش ما تحقق شعار «ایران کتاب خوان» است. برای اینکه معتقدیم روی دیگر دانایی، توانایی است و شکوفایی جامعه و قوی شدن ایران سربلند از مسیر کتاب و کتاب خوانی می گذرد و این مهم جز با تلاش همگانی و همدلی و هم افزایی امکان پذیر نخواهد بود. اعتقاد شخصی ام این است که «حال کتاب خوانی خوب است» و این نگاه برآمده از حضور مردم و استقبال بی نظیر آنان از برنامه ها و کارهای متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی و خرید کتاب از نمایشگاه بین المللی کتاب و فروشگاه ها و نمایشگاه های کتاب است.

ضمن تبریک سی ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به همه اهالی کتاب و کتاب خوانی و دغدغه مندان و فعالان این حوزه، امیدوار هستم بتوانیم باتوجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر امر کتاب خوانی و افزایش بصیرت اجتماعی و فرهنگی جامعه، از این هفته به عنوان فرصتی مغتنم برای خلق رویدادهای مؤثر فرهنگی کتاب محور استفاده نمائیم. شعار این دوره از هفته کتاب «آینده خواندنی است»، برآمده از این مساله است که با مطالعه و آگاهی از تجربیات و سرگذشت افراد و جوامع گذشته، می توانیم آینده ای درخشان برای ایران اسلامی و حتی جهان بسازیم. به امید تحقق «ایران کتاب خوان».

* مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی


1402/08/25
14:26:49
5.0 / 5
76
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر