وزیر علوم تحقیقات و فناوری:

مقر اصلی علوم انسانی اسلامی جمهوری اسلامی ایران است

مقر اصلی علوم انسانی اسلامی جمهوری اسلامی ایران است به گزارش کنکور هنر، زلفی گل با اعلان اینکه مقر اصلی علوم انسانی اسلامی جمهور اسلامی است اظهار داشت: از اقدامات خوب این کنگره ارتباط قوی بین دانشمندان علوم انسانی دانشگاه ها و حوزه علمیه است.به گزارش کنکور هنر به نقل از مهر، محمدعلی زلفی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در افتتاحیه همایش هفتمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی و ششمین جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی در فرهنگستان علوم برگزار گردید، گفت: امروز که ما در کمال امنیت و آسایش زندگی می نماییم رزمندگان و سپاهیان در اقصی نقاط کشور جان نثاری می کنند، دو نعمت امنیت و سلامت که اسلام ویژه به آن پرداخته باید ویژه مورد توجه مردم و مسئولان باشد.
وی اضافه کرد: مدعیان حقوق بشر، کسانی که ادعای آزادی دارند و از بشریت و اخلاق صحبت می کنند بسادگی از کنار جنایات رخ داده در غزه می گذرند، بدین سبب مردم ما باید قدر امنیت و آسایش خودرا بدانند ما باید قدردان کسانی باشیم که امنیت و سلامت را برای ما فراهم می کنند.
زلفی گل با اشاره به این که هدف از دانش و دینداری بحث آسایش و آرامش انسان، ارتقا روح و روان آدمی است، اظهار داشت: رشته های علوم طبیعی همه تلاش خودرا دارد که زمینه آسایش را برای انسان تامین کند، رشته علوم انسانی اسلامی نیز تلاش دارد که بشریت چگونه از نوآوری و تکنولوژی برای رسیدن به آسایش استفاده نماید. آسایشی مقبول است که همراه با آرامش باشد امروز بسیاری امکانات دارند اما آرامش ندارند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه سلامت انواع مختلفی دارد، اظهار داشت: برای تامین سلامت جامعه تنها توجه به سلامت جسمی کافی نیست بلکه باید به سلامت روحی و روانی نیز توجه گردد. سلامت روحی و روانی را رشته های علوم انسانی اسلامی محقق می کند. اگر بخواهیم یک نتیجه گیری ساده داشته باشیم این است که ما باید شخصیت علمی بشری و جامعه ای را جامع الاطراف ببینیم.
وی افزود: در کشور ما شرایطی به وجود آمده که بخش قابل توجه نخبگان ما برخی رشته ها را مورد توجه قرار می دهد مدیران اجرائی علوم انسانی باید راه حل توزیع متوازن استعدادها را در رشته های مختلف داشته باشند. در کشورهای پیشرفته تلاش می کنند نخبگان خودرا در رشته علوم انسانی هدایت کنند. چرا در کشور ما به سمت و سوی رشته های علوم انسانی نمی روند این مسئولیت ما را سنگین می کند ما به دانشمندان علوم انسانی نیاز داریم که به توزیع متوازن علوم در کشور بپردازند.
زلفی گل ابراز کرد: در نگاه کلان رشته های علوم انسانی پویش، پیرایش و پالایش فرهنگی جامعه را رقم می زنند بزرگترین سرمایه هر کشوری فرهنگ آن کشور است رشته های علوم انسانی فرهنگ یک جامعه را شکل می دهند فرهنگ با نوع تفکر و اعمال و رفتار یک جامعه مرتبط می باشد. فرهنگ فکر احساس و عمل را شکل می دهد. اگر دنبال جامعه الهی و خود کنترل هستیم در جوامعی که با شرع با کنترل های بیرونی و درونی انسان را پرواز می دهند کنترل های درونی شامل اعتقاد به حلال و حرام است.
وی اضافه کرد: در کشورهایی که قوانین آن برمبنای شرع الهی است کنترل درونی و اخلاق فرد باتوجه به معاد سبب می شود که انسان در جاهایی که کنترل های بیرونی وجود ندارد مسیر خودرا درست طی نماید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: علوم انسانی اسلامی باید در دنیا سرمشق نویس باشد. ما باید تمام تلاش خودرا داشته باشیم که سرمشق نویس باشیم. در علوم انسانی اسلامی مقر اصلی علوم انسانی اسلامی جمهوری اسلامی ایران است. از اقدامات خوب این کنگره ارتباط قوی بین دانشمندان علوم انسانی دانشگاه ها و حوزه علمیه است. ما کوشیدیم که به این مساله هدفمند دقت نماییم.
زلفی گل اظهار داشت: خروجی ارزیابی و انگیزش های ما در مرکز پژوهش های علوم انسانی افزوده شده است که در وزارت علوم به شکلی عمل نماییم که ارتباط دانشگاه و حوزه های علمیه بیشتر برقرار شود و منافع هر دو قشر را بیشتر به هم گره بزنیم.

1402/08/23
12:23:18
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر