مهم ترین افشاگری های شاهزاده در کتاب خاطراتش

مهم ترین افشاگری های شاهزاده در کتاب خاطراتش به گزارش کنکور هنر، انتشار بخش هایی از کتاب زندگی نامه شاهزاده هری، شامل افشاگری های جنجالی در رابطه با خانواده سلطنتی بریتانیا و تجربیات زندگی او و همسرش در بین آنهاست.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، کتاب خاطرات شاهزاده هری با عنوان «Spare» هنوز منتشر نشده است، اما به علت انتشار تصادفی و زودهنگام این کتاب در اسپانیا، خیلی از رسانه ها همچون تلگراف و گاردین موفق به دریافت نسخه ای از این کتاب شده اند که حاوی نکاتی اعجاب انگیز از زبان نوه ملکه الیزابت دوم و پسر کوچک تر چارلز سوم، پادشاه کنونی بریتانیاست.
همانطور که رسانه ها بخش هایی از کتاب را منتشر می کنند، واضح است که این کتاب خاطرات پر از افشاگری های تکان دهنده خواهد بود و به نظر می آید هری از افترا زدن در زمینه دوران خود در خانواده سلطنتی و تجربیاتی که او و همسرش مگان مارکل بعنوان اعضای خانواده سلطنتی داشته اند، خودداری نکرده است.
شاید تکان دهنده ترین افشاگری در این کتال خاطرات در ارتباط با ادعای هری در رابطه با حمله فیزیکی برادر بزرگش ویلیام در جریان یک مشاجره شدید باشد. تلگراف گزارش داده که هری در این کتاب می نویسد که ویلیام شاهزاده ولز، «یقه ام را گرفت، گردنبندم را پاره کرد و... مرا به زمین کوبید». هری ادعا کرد که این حمله سبب جراحات مشهود در ناحیه کمرش شده است.
هری همینطور عنوان کرده که در ابتدا به همسرش مگان در اینباره چیزی نگفته و ترجیح داده به جای او با درمانگرش تماس بگیرد اما در نهایت وقتی مگان متوجه خراشیدگی در پشت او شد، از این مورد آگاه شده و در حالیکه متعجب نبود و آنقدر هم عصبانی نشده اما بشدت غمگین شده است.


هری به ندرت در رابطه با دوران خدمتش در ارتش بریتانیا صحبت کرده است و در حالیکه معلوم نیست که او چقدر در کتاب خاطراتش به این مورد پرداخته است، تلگراف گزارش داده است که او نوشته چند نفر را حین خدمت بعنوان خلبان هلیکوپتر آپاچی کشته است.
او همینطور گفته آمار کشته های وی سبب افتخار و شرم او نیست و در آن زمان این کار را صرفا بعنوان یک سرباز انجام داده و قربانیان خویش را «مردم» نمی دیده، بلکه بعنوان «مهره های شطرنج» دیده که باید از روی صفحه حذف می شدند و نوشته است: «تعداد کسانی که کشته ام ۲۵ نفر است. این عددی نیست که سبب رضایت من شود اما سبب شرمساری من هم نمی شود».


بر اساس گزارش ها، از زمانی که هری و مگان در سال ۲۰۲۰ از وظایف سلطنتی کناره گیری کردند، رابطه برادرها خراب شده و هری در این کتاب در یک حمله سخت به ویلیام، او را «دشمن اصلی» نامیده است.
«مایکل استراهان»، مجری برنامه بامداد بخیر آمریکا، این نقل قول را در خلال نگاهی گذرا به مصاحبه اش با هری که هنوز پخش نشده بود، فاش کرد و می گوید: «در کتاب شما نقل قولی وجود دارد که در آن از برادرتان بعنوان «برادر محبوب و دشمن بزرگ» یاد می کنید و هری در حالیکه سرش را تکان می دهد می گوید: همیشه بشکلی عجیب این رقابت بین ما وجود داشته است».


تصویری از هری ۲۰ ساله در آن زمان که در یک مهمانی لباس سرباز نازی با یک صلیب شکسته بر روی بازویش نقش بسته بود در یک روزنامه انگلیسی درز کرد و در سال ۲۰۰۵ سبب اعتراض عمومی شد و الان شاهزاده ادعا کرده است که کیت و ویلیام (برادر و همسر برادرش) او را برای پوشیدن این لباس تشویق کرده اند.
هری در آنچه بعنوان یکی از بزرگترین اشتباهات زندگی خود توصیف می کند، ویلیام و کیت، شاهزاده و پرنسس ولز، در سال ۲۰۰۵ به او سفارش کردند که برای یک مهمانی لباس نازی بپوشد و زمانی که او را دیدند زیر خنده زده اند.
در اینجا گمانه زنی های گسترده ای در مورد رابطه این دو جاری (کیت و مگان) وجود دارد، بویژه بعد از آنکه مگان در مصاحبه سال ۲۰۲۱ خود با «اپرا وینفری» ادعا کرد که کیت او را پیش از عروسی اش با هری به گریه انداخته است و انتظار می رود هری به بحث بین آن دو در کتاب خاطراتش پرداخته باشد.
به گزارش میل ان ساندی، هری در کتابش موشته که مگان به کیت گفته است که او باید به علت هورمون هایش د دوران حاملگی مشکل حافظه و تمرکز دارد. کیت که سومین فرزندش پرنس لوئیس را یک ماه پیش از عروسی هری و مگان در سال ۲۰۱۸ به دنیا آورد، ظاهراً ناراحت شده است. اما مگان هم بعداها به خاطر سخنانش مورد سرزنش قرار گرفت.


پس از تماشای فیلمهای مستند شش قسمتی «هری و مگان» در نتفلیکس، مشخص است که آنها بسیار عاشق هم هستند و تقریبا باورنکردنی است که آنها دعوای سرسختی داشته اند. با این وجود، هری در خاطرات خود که توسط انتشارت پنگوئن روندوم هاوس منتشر می شود فاش کرده که یک مرتبه در جریان یک دعوا با دوشس ساسکس به طرز بی رحمانه ای عصبانی شده است.
او در کتاب رو به انتشارش نوشته: «شاید هفته ها مبارزه با مطبوعات من را فرسوده کرده بودو به به دلایلی وقتی مشاجره به شکل غیرمنتظره ای شکل گرفت، احساسی شدم».اطلاعات کمی در رابطه با رابطه هری و ویلیام با کامیلا (همسر چارلز پادشاه بریتانیا) وجود دارد، اما به نظر می آید که این رابطه در شرف تغییر است چونکه گزارش های سان ادعا می کنند که هری در کتاب خود نوشته که او و ویلیام زمانی به چارلز التماس کردند که با همسر فعلی اش ازدواج نکند.
هری با اعتراف به این که مطمئن نبود روزی کامیلا «نامادری شرور» او خواهد شد، ادعا کرد که او و برادرش در قلبشان حاضرند او را ببخشند اگر بتواند پدرشان را خوشحال کند، اما به پدرشان (چارلز) التماس کردند بعد از مرگ مادرشان (پرنسس دایانا) با او ازدواج نکند.


هری یک کودک ۱۲ ساله بود که مادرش (پرنسس دایانا) در سال ۱۹۹۷ درگذشت، ازاین رو قابل درک است که تاثیرات مرگ او مبحث غالب در خاطراتش باشد که بزودی منتشر می شود. هری در لحظه ای که در کتاب به اشتراک می گذارد، مکالمه ای را به یاد می آورد که سبب شد متوجه شود مادرش هنوز هم با اوست.
او در این کتاب نوشته زمانی که از راه زنی با قدرت ماورایی درحال صحبت با مادر مرحومش بوده، آن زن به او گفته: "تو زندگی را داری که او نمی توانست. تو زندگی را داری که او برایت می خواست و هری بلافاصله انرژی مادرش را در اطرافش احساس می کند که این مورد اشکش را درآورد.


1401/10/17
11:02:16
5.0 / 5
281
تگهای خبر: تصویر , رمان , فیلم , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر