در پویش معاونت پرورشی در شبكه شاد صورت گرفت

دانش آموزان برای آرتین نوشتند

دانش آموزان برای آرتین نوشتند کنکور هنر: با برگزاری پویش #برای_آرتین که از طرف معاونت پرورشی و فرهنگی در شبکه شاد انجام شد، دانش آموزان با نوشتن دلنوشته و ارسال نقاشی، با آرتین سرایداران که در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ، پدر، مادر و برادرش را از دست داده بود، همدردی کردند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، هنوز چند ساعتی از وقوع حادثه تروریستی چهارم آبان در حرم شاهچراغ شیراز نگذشته بود که مشخص شد که در بین شهدا چند کودک هم هستند و یک کودک حادثه هم که زخمی شده، خانواده اش را از دست داده است. همان شب پویشی راه افتاد تا دلنوشته ها و حرف های خودمانی بچه های ایران برای آن کودک به سمت او سرازیر شود.
معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان با برگزاری پویش #برای_آرتین که در پیامرسان شاد انجام شد، بستری آماده کردند تا دانش آموزان با دلنوشته های خود و ارسال نقاشی با آرتین که در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ، پدر، مادر و برادرش را از دست داده بود، همدردی کنند.
بعد از ارسال هزاران دلنوشته و نقاشی از طرف دانش آموزان برای همدلی و همدردی با آرتین، در یک داده نما‎، آثار ارسالی از طرف دانش آموزان تحلیل شده است.
بر این اساس، در نامه های (دلنوشته های) دریافت شده «آرتین عزیز» پرتکرارترین خطابی است که دانش آموزان به آرتین داشته اند.
«قهرمان»، «قوی» و «شجاع»، پرتکرارترین صفاتی است که نگارندگان دلنوشته ها در توصیف آرتین به کار برده اند. آنها در ادامه برای آرتین آرزوی سلامتی و موفقیت داشتند و حمایت و همراهی خودرا برای انتقام از دشمنان اعلام نمودند.
در این گزارش تحلیلی، برشی از افکار عمومی متأثر از حادثه غم انگیز تروریستی شاهچراغ مورد بررسی قرار گرفت. بر این اساس توجه به شهادت می تواند نمونه ای از روی آوردن به معنویت و مفاهیم انتزاعی، برای رشد سلامت روانی در افراد باشد.
هنگامی که فردی در جامعه با بحرانی روبه رو شود، لازم است افراد حمایت اجتماعی خودرا از فرد دریغ نکنند. آرتین کودکی است که با بحرانی روبه رو شده است و وظیفه افراد جامعه است که با نهایت آگاهی با آن روبه رو شوند.
گاهی لازم است دنیا را از دید کودکانه آرتین ببینیم و گاهی نیاز است در جایگاه تکیه گاهی امن برای آرتین باشیم. حمایت و همدلی آهسته و پیوسته و نه هیجانی به آرتین های ایران کمک می نماید تا به تدریج از سردرگمی بیرون بروند و با مفاهیمی مانند خدا، شهادت، دشمن، ایثار و… آشنا گردند و به پذیرش برسند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در عملیات تروریستی حمله به حرم مطهر شاهچراغ در شهر شیراز، ۱۳ نفر به شهادت رسیدند که ۳ نفر از این افراد، پدر، مادر و برادر آرتین سرایداران ۶ساله بودند که مقابل چشمان او هدف گلوله قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.
همه آثار این پویش ملی، شامل دلنوشته ها و نقاشی ها در کتابی جمع آوری، و به چاپ رسیده است.1401/09/30
13:40:22
5.0 / 5
337
تگهای خبر: آموزش , حوزه هنری , رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر