18 تا 20 هزار، شکایت سالانه فرهنگیان از آموزش و پرورش

18 تا 20 هزار، شکایت سالانه فرهنگیان از آموزش و پرورش به گزارش کنکور هنر، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سالانه ۱۸ تا ۲۰ هزار پرونده شکایتِ فرهنگیان از آموزش و پرورش به مراجع قضایی می رود اظهار داشت: غالب شکایات و به عبارتی حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد شکایات از آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی و استخدام است.


قاسم احمدی لاشکی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با میزان شکایات عرضه شده به مراجع قضایی از جانب فرهنگیان اظهار نمود: ما در معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، واحد حقوقی، املاک و حمایت قضایی را داریم که اموری از این دست را رسیدگی می کند.
وی اضافه کرد: در جایی که لازم باشد از معلم مان دفاع نماییم، این کار را انجام می دهیم و در جایی هم که معلم شکایت کند، موارد را بررسی و دنبال می نماییم.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سالانه ۱۸ تا ۲۰ هزار پرونده شکایتِ فرهنگیان از آموزش و پرورش به مراجع قضایی می رود اظهار داشت: نشست هایی را با رئیس دیوان عدالت اداری داشته ایم و به دنبال آن هستیم که برای آرای صادره یک وحدت رویه ای ایجاد نماییم و بتوانیم پیشاپیش، اقداماتی را به صورت هماهنگ انجام دهیم تا کمترین پرونده ها راهی مراجع قضایی بشود.
احمدی لاشکی افزود: یکی از مباحثی که در اولویت کاری ما قرار دارد همین شکایات است که امیدواریم بتوانیم رویه ای را تعریف نماییم که منجر به کاهش شمار پرونده های قضایی شود.
وی در پاسخ به این که عمده شکایات از آموزش و پرورش شامل چه موارد و موضوع هایی است؟ اظهار داشت: غالب شکایات و به عبارتی حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد شکایات از آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی و استخدام است.
منبع:

1401/09/06
12:12:24
5.0 / 5
285
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر