در گزارش كنكور هنر مطرح شد؛

تعطیلی سینماها در روز چهارشنبه تا ساعت 17

تعطیلی سینماها در روز چهارشنبه تا ساعت 17 به گزارش کنکور هنر، سخنگوی انجمن سینماداران بیان کرد که سینماهای کشور در روز چهارشنبه 13 مهرماه از بامداد تا ساعت 17 تعطیل خواهند بود.محمدرضا صابری سخنگوی انجمن سینماداران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی وضعیت فعالیت سینماهای کشور همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) توضیح داد: تمامی سینماهای کشور از بامداد روز چهارشنبه ۱۳ مهر تا ساعت ۱۷ تعطیل هستند و پس از آن به مناسبت شروع امامت حضرت ولیعصر (عج) فعالیت سینماها به حالت عادی برقرار خواهد بود.
وی درباره ی تغییر فعالیت سینماها متأثر از ناآرامی های اخیر هم توضیح داد: فعالیت سالن های سینمایی طبیعتاً بستگی مستقیم به رفتار مخاطب دارد و من نوعی به عنوان یک سینمادار، در ساعت هایی که مخاطب نداشته باشم، بطور قطع سالن را تعطیل می کنم. متأسفانه در ایام اخیر هم ریزش مخاطبان در سالن های سینمایی بسیار قابل توجه بوده است.
صابری با تکیه بر این که فعالیت سینماها ادامه دارد اظهار داشت: مردم در این شرایط کمتر به سینما می آیند و اگر سینمایی مخاطب نداشته باشد، مدیر سینما می تواند تصمیم به تعطیلی بگیرد. طبق قانون سازمان سینمایی هر سینما در طول روز باید ۵ سانس داشته باشد که به طور معمول از ۱۱ بامداد تا ۲۱ شب را در بر می گیرد. شاید سالنی مخاطب بیشتر داشته باشد و تا ۲ بامدادان هم سانس بگذارد و از آن طرف وقتی مخاطبی نباشد همان سانس ساعت ۲۱ هم تعطیل می شود.
سخنگوی انجمن سینماداران درباره ی تأخیر در شروع اکران فیلم های جدید هم بیان کرد: در شرایطی که با ریزش مخاطب در سینماها مواجه هستیم، شروع اکران این فیلم ها موقتا عقب افتاد و امیدواریم تا هفته آتی و با آرامش فضا شاهد شروع اکران این فیلم ها در سینماهای کشور باشیم.


منبع:

1401/07/12
09:46:53
5.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر