خدمات رسانی موکب سیار دانش آموزی به زوار اربعین

خدمات رسانی موکب سیار دانش آموزی به زوار اربعین کنکور هنر: موکب انصار المهدی اتحادیه انجمن‏ های اسلامی دانش آموزان در آستانه اربعین حسینی با استقرار در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه به زوار شرکت کننده در پیاده روی اربعین حسینی خدمت رسانی می کند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، در اطلاعیه منتشره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آمده است: پس از دو سال کرونائی، باز هم توفیق خدمات رسانی به زوار اباعبدالله الحسین(ع) برای دانش آموزان انجمن اسلامی برقرار شد و موکب دانش آموزی انصارالمهدی(عج) به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با استقرار در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه پذیرای عموم مردم و دانش آموزان زائز در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین حسینی است.
یکی دیگر از حرکت های جریان ساز دانش آموزان انجمن اسلامی برای خدمت به زوار ابا عبدالله الحسین(ع)، «موکب سیار» در امتداد «هلابیکم یا زوار الحسین(ع)» است؛ هر دانش آموزان انجمن اسلامی یک کوله پشتی همراه دارد تا ضمن این که وسایل شخصی خودرا در آن قرار دهد، وسایلی را نیز برای کمک و خدمت به زائران اباعبدالله الحسین در راه پیاده روی با خود داشته باشد و در طول مسیر و در شهر کربلا از آنها استفاده نماید.
دانش آموزان موکب های سیار، پیکسل هایی منقوش به نام همکلاسی آسمانی شهید در پیاده روی اربعین به زائران هدیه خواهند داد و از آنها می خواهند تا به نیابت از آن شهید دانش آموز نیز زیارت کنند. همین طور هر دانش آموز یک بسته امدادی همراه خود دارد تا بتواند در صورت لزوم به زوار اباعبدالله الحسین(ع) در حوزه خدمات سلامت نیز کمک های اولیه از قبیل باند، چسب زخم، گاز استریل، بتادین و... عرضه کنند.
سربند انصار المهدی (عج)، بسته خیاطی، بسته واکس، جمع آوری زباله همچون مواردی است که در کوله پشتی دانش آموزان طرح موکب سیار قرار دارد.
این اطلاعیه می افزاید: بدون شک ملت عراق در میزبانی از زائران ایرانی و عراقی، کمال و تمام محبت و توجه لازم را دارند و در خیلی از موارد حتی امکانات بیشتری را برای زائران ایرانی فراهم می کنند و در این میان هرساله نقش نوجوانان عراقی نیز بسیار چشم گیر و دل انگیز است.
به همین دلیل هدیه به نوجوانان عراقی از دیگر برنامه های پیاده روی بزرگ عظیم است که هدایایی کوچک و ارزان با کمک خانواده و خیرین برای نوجوانان عراقی تهیه شده است و در راه پیاده روی به نشانه تقدیر و تشکر، برادری و ایجاد علاقه و الفت قلبی بین دانش آموزان ایرانی و عراقی توزیع خواهد شد.
نذر قدم های زینب؛ در این پویش تلاش می شود آن دسته از دلدادگان حسینی که امکان حضور در پیاده روی اربعین حسینی (ع) را ندارند، سهمی در قدردانی از میزبانان این اجتماع عظیم یعنی نوجوانان عراقی داشته باشند.
این اطلاعیه در آخر خاطر نشان کرده که دختران انجمن اسلامی هدایای خود، شامل دست سازه های دانش آموزی، محصولاتی فرهنگی، نامه به دوست عراقی ام، رزق معنوی و... را به اتحادیه انجمن‎های اسلامی دانش آموزان شهر خود تحویل داده اند تا به نیابت از آن‎ها در طریق الحسین(ع) بین نوجوانان عراقی توزیع شود.
منبع:

1401/06/27
11:36:28
5.0 / 5
160
تگهای خبر: خدمات , ساز , شركت , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر