شروع تدوین بخشنامه رتبه بندی معلمان

شروع تدوین بخشنامه رتبه بندی معلمان کنکور هنر: بررسی نهایی لایحه نظام رتبه بندی معلمان، 24 آذرماه در مجلس شورای اسلامی انجام و در نهایت به تصویب نمایندگان رسید. برمبنای ماده 8 این لایحه، وزارت آموزش و پرورش مکلف شده است بخشنامه اجرائی رتبه بندی را تا یک ماه پس از ابلاغ قانون تدوین کند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، بر اساس مصوبه جدید مجلس، حقوق و مزایای معلمان بعد از اعمال رتبه های مندرج اینطور است که برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم ۱۰ درصد، مربی معلم ۱۵ درصد علاوه بر افزایش رتبه قبلی، استادیار معلم ۱۲ درصد علاوه بر افزایش رتبه های قبلی، دانشیار معلم ۱۰ درصد علاوه بر افزایش رتبه های قبلی و استاد معلم ۵ درصد علاوه بر افزایش رتبه های قبلی، به مجموع حقوق، مزایا و فوق العاده های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی افزوده می شود.
همین طور چنانچه حقوق و فوق العاده های هریک از معلمان از ۸۰ درصد مجموع حقوق و فوق العاده های هیئت علمی مربی پایه یک دانشگاه تهران، کمتر باشد، مابه التفاوت تا سقف مذکور تحت عنوان «تفاوت تطبیق» در احکام کارگزینی آنان درج خواهد شد. افزایش پرداختی ناشی از اجرای این قانون نیز تحت عنوان «فوق العاده رتبه بندی» و «تفاوت تطبیق» همه ساله متناسب با تغییرات حقوق و فوق العاده های هیئت علمی مربی پایه یک دانشگاه تهران محاسبه و مشمول کسور بازنشستگی نیز می شود.
برمبنای مصوبه مجلس، دولت مکلف است همه امتیازات و درصدهای موضوع فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را برابر سایر کارکنان دولت، به مشمولین این قانون اختصاص دهد و فوق العاده رتبه بندی موضوع این ماده علاوه بر امتیازات و درصدهای مزبور است. افزایش پرداختی ناشی از اجرای این قانون، از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ در سقف ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت و از شروع سال ۱۴۰۱ منوط به پیش بینی بار مالی در قوانین بودجه سنواتی، بصورت کامل اعمال خواهد شد.
طبق ماده ۸ مصوبه، بخشنامه اجرائی این قانون درباب نحوه تشکیل هیئت های ممیزه مرکزی، استانی، شهرستانی و منطقه ای، چگونگی تعیین امتیاز معلمان برای رتبه بندی، شرایط کسب، ارتقا، توقف و تنزل رتبه و جزییات تعیین میزان فوق العاده رتبه بندی حسب امتیازات حاصله، حداکثر ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط وزارت آموزش و پرورش و دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به انتخاب کمیسیون(به عنوان ناظر) با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.


آغاز تدوین بخشنامه رتبه بندی معلمان

ناصر سلیمان زاده، رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه توضیح داد و اظهار داشت: تدوین بخشنامه رتبه بندی معلمان را آغاز نموده ایم، ولی فعلا و تا آن زمان که شورای نگهبان آنرا تصویب نکند نمی توانیم درباره جزییات آن سخن بگوییم.
وی ادامه داد: از اساتید مختلفی برای تدوین بخشنامه کمک گرفته ایم. زمانی می توانیم جزییات را بصورت عمومی اعلام نماییم که در شورای نگهبان تصویب شده باشد. سپس باید با همراهی نمایندگان سازمان برنامه، سازمان اداری و استخدامی و دو تن از نمایندگان مجلس بخشنامه را ارائه دهیم. هنوز این افراد در جلسات حضور ندارند، ولی خودمان داریم کار را پیش می بریم.
سلیمان زاده درباره برخی ابهامات ارتقای رتبه ها در این مصوبه اظهار نمود: بخشنامه تازه دارد نوشته می شود و وقتی هنوز نوشته نشده، ابهامی ندارد، برای اینکه هنوز فاکتورهای آن اعلام نشده است. مشکل خاصی نداریم و فقط منتظر تصویب در شورای نگهبان هستیم تا بخشنامه برای اجرا آماده شود.
منبع:

1400/10/07
22:14:49
5.0 / 5
261
تگهای خبر: آموزش , اجرا , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر