۵، ۵ میلیون دانش آموز گرفتار اضافه وزن

۵، ۵ میلیون دانش آموز گرفتار اضافه وزن معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: باوجود تمام تلاش هایی که برای ورزش دانش آموزان انجام شده است اما ۵/۵ میلیون دانش آموز گرفتار اضافه وزن هستند و البته این آمار در ارتباط با چاقی مفرط است اما ما می گوییم (به زعم ما) احیانا گرفتار کم تحرکی اند و این یعنی دانش آموزان ما به اندازه کافی ورزش نکرده اند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، سینا کلهر در مراسم رونمایی از طرح تحولی سواد حرکتی دانش آموزان دوره ابتدایی با رویکرد توسعه مهارت های بنیادین و ترویج سبک زندگی سالم، اظهار نمود: طبق آخرین آمار اعلام شده ۵۴ درصد مردم ورزش نمی کنند و اگر این آمار را دقیق تر در نظر بگیریم در حقیقت ۷۰ درصد مردم ورزش نمی کنند چونکه ورزش باید دو خصلت مداوم بودن و منظم بودن را داشته باشد تا بتواند ما را به بهره کافی در حوزه نشاط اجتماعی و سلامت برساند.

وی ادامه داد: باوجود تمام زحمات کشیده شده باید به این مورد به شکل جدی فکر کرد که چرا ما تلاش و هزینه می نماییم اما مردم و دانش آموزان ورزش نمی کنند؟، حلقه رابطی باید بین منابع و تلاش ما و ورزش ایجاد شود.

کلهر مسئله ورزش دانش آموزان را مسئله جدی آموزش و پرورش دانست و افزود: اگر مسئله ورزش دانش آموزان حل نشود، مسئله ورزش همگانی و حرفه ای و قهرمانی هم حل نمی گردد. نزدیک به چهار ماه در انتهای سال تحصیلی دانش آموزان بلاتکلیف اند و ما از این زمان استفاده نمی نماییم و بخش مهمی از مجموعه های ورزشی ادارات و سازمان ها و مدارس در این زمان بسته است.
وی ادامه داد: در این مجموعه ها را باز نمی نماییم تا مردم بتوانند ورزش کنند. رویکرد دولت جدید رویکرد تحولی است و این به آن معنا است که مسیر تا حالا کافی نبوده است. باید در حوزه ورزش مدارس، رویکرد تحولی جدی داشته باشیم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان بی برنامه گی دانش آموزان در چهار ماه آخر سال تحصیلی را غیر قابل دفاع دانست و با تکیه بر این که باید برای دانش آموزان در این چهار ماه برنامه ورزشی داشته باشیم، تصریح کرد: برگزاری اتفاقات دوره ای و همایش و... در این راستا کفایت نمی نماید. از وزارت آموزش و پرورش تقاضا دارم در این راستا برای سال آینده برنامه ای را نهایی نماییم.
1400/08/05
17:49:41
5.0 / 5
220
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , رمان , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر