كلاس های تقویتی ابتدایی ها رایگان است

كلاس های تقویتی ابتدایی ها رایگان است به گزارش کنکور هنر معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شرکت در کلاس های جبرانی تابستانه برای دانش آموزان اول و دوم ابتدایی الزامی نیست اظهار داشت: اما خواهش ما این است که خانواده ها این فرصت را جدی بگیرند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، رضوان حکیم زاده در توضیح جزییات برگزاری کلاس های جبرانی تابستانه اظهار نمود: برنامه هایی برای جبران ضعف آن دسته از دانش آموزان که به هر علت نتوانستند مهارت لازم را در سال تحصیلی گذشته کسب کنند برای هر دو دوره ابتدایی و متوسطه اعلام شده است.
وی ادامه داد: برای آن دسته از دانش آموزانی که در دوره اول ابتدایی در درس های فارسی و ریاضی در کارنامه "قابل قبول" و یا "نیازمند تلاش بیشتر" ثبت شده و دانش آموزان دوره دوم ابتدایی که در دروس علوم، ریاضیات و فارسی در کارنامه، "قابل قبول" و "نیازند تلاش بیشتر" برایشان ثبت شده است، گروه هدف برنامه های جبرانی تابستان هستند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه بخشنامه مربوطه را به استانها ارسال کردیم و مسئولیت اجرای برنامه برعهده مدیران مناطق و مدارس است اظهار داشت: آنها دانش آموزان را شناسایی کرده و با همراهی خانواده، از بسترهای مناسب با شرایط منطقه استفاده می نمایند. در قالب تفاهم نامه ای با بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، دانشجومعلمان اعلام آمادگی کردند تا به ما کمک کنند. از این طریق و با بهره بردن از سایر امکانات مناطق، ۱۲ جلسه آموزشی درنظر گرفته شده و برگزار می گردد تا این ضعف در مهارت های پایه خواندن و نوشتن جبران شوند.
حکیم زاده در پاسخ به این که بدین سبب دانش آموزان در این کلاس ها با معلمان خودشان نخواهد بود؟ اظهار داشت: دانش آموزان بابت شرکت در این جلسات تقویتی هزینه ای نمی پردازند. معلمان هم اگر خودشان علاقمند بودند کمک کنند، مانعی نیست ولی در عین حال الزامی هم وجود ندارد. از خانواده ها می خواهیم دوره تقویتی را جدی بگیرند، چون اگر بچه ها با ضعف پایه اول، وارد دوره تحصیل شوند جبران آن بسیار دشوار است و اثرات نامطلوبی در طول دوره تحصیل به همراه خواهد ماند. شرکت در این دوره الزامی نیست، ولی خواهش ما این است که خانواده ها این فرصت را جدی بگیرند.
وی همین طور درباره ارزشیابی مجدد و تاثیر آن روی نمرات دانش آموزان اظهار داشت: ارزشیابی دوره ابتدایی، کیفی است. در آخر دوره یک ارزشیابی انجام می شود تا اطمینان یابیم مشکلات رفع شده باشد. هدف جبران ضعف یادگیری خصوصاً در مهارت پایه خواندن و نوشتن است و تاثیر منفی در سرنوشت تحصیلی بچه ها ندارد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: ما از همه بسترهای آموزشی استفاده می نماییم. اختیار را به مناطق واگذار کردیم، برای اینکه هر منطقه شرایط متفاوتی دارد. از بستر شاد و مدرسه تلویزیونی استفاده می نماییم و در مناطقی که امکان آن وجود داشته باشد طی هماهنگی با ستاد کرونای منطقه، کلاس حضوری در گروه های کوچک هم برگزار می گردد.
وی با حضور در شبکه خبر، درباره آن دسته از نوآموزان ورود به کلاس اول که در دوره پیش دبستانی شرکت نکرده اند اظهار داشت: برای آنها که از پیش دبستانی بازمانده باشند نیز برنامه جبرانی داریم که از خرداد ابلاغ گردیده است و بصورت رایگان انجام می شود. اگر خانواده ها به منطقه مراجعه کنند می تواند کودکان خودرا ثبت نام کنند.
منبع:

1400/04/26
21:29:03
5.0 / 5
352
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , تلویزیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر