تكمیل آموزش دروس عملی هنرستانی ها تا اختتام شهریور

تكمیل آموزش دروس عملی هنرستانی ها تا اختتام شهریور به گزارش کنکور هنر مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه جای نگرانی از حیث اتمام آموزش های دروس عملی و کارگاهی در سال تحصیلی وجود ندارد اظهار داشت: برمبنای اصلاحیه بخشنامه آموزشی دوره متوسطه، تا اختتام شهریور برای تکمیل آموزش هایی که هنوز به انتها نرسیده اند فرصت داریم.


مصطفی آذرکیش در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند تکمیل آموزش دروس عملی هنرستانی ها اظهار نمود: برمبنای بخشنامه های صادره و خصوصاً بخشنامه ای که ابتدای اریبهشت ماه از طرف مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش ارسال شده بود تا ۱۵ مرداد ماه برای تکمیل آموزش دروس عملی و کارگاهی هنرستان ها زمان هست و هنوز وقت داریم.
وی ادامه داد: آموزش و ارزشیابی دروس عمومی، شایستگی های غیرفنی و شایستگی های پایه فنی به شیوه غیرحضوری در پایه دهم و یازدهم و به شیوه حضوری در پایه دوازدهم انجام شده است.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش افزود: درباره دروس عملی و کارگاهی نیز باتوجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، آموزش به شیوه حضوری در مناطق زرد و آبی بلامانع است. همه مناطق یکسان نبودند و آموزش ها در استانها و مناطق مختلف بوده است. حالا آموزش ها در بعضی مناطق به انتها رسیده و در بعضی دیگر همچنان به شکل تراکمی ادامه دارد و تا ۱۵ مرداد هم مهلت داریم.
آذرکیش با اعلان اینکه اگر شهرستانی در وضعیت نارنجی باشد باید منتظر بمانیم از این وضعیت بیرون رود اظهار داشت: همین طور ممکنست ستادملی این اجازه را برای تکمیل آموزش های مهارتی بدهد، ولی فعلا برای مناطق زرد و آبی مجوز داریم.
وی ادامه داد: بخشنامه آموزشی دوره متوسطه نیز در شورای عالی آموزش و پرورش اصلاح شده و برمبنای آن دوره های آموزشی ما تا اختتام شهریور قابلیت استمرار پیدا کرد. تبصره یک ماده ۴ بخشنامه آموزشی دوره متوسطه روزانه قبلا اینطور بود که ارائه و تکمیل استانداردهای مهارتی تا اختتام شهریور همان سال بصورت رایگان بلامانع است که در اصلاحیه، شاخه فنی و حرفه ای و دروس شایستگی های فنی هم به آن افزوده شده و حتی اگر تا نیمه مرداد آموزش ها به پایان نرسید تا اختتام شهریور هم زمان هست.
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اصرار کرد که در مجموع جای نگرانی از حیث اتمام آموزش های دروس عملی و کارگاهی در سال تحصیلی وجود ندارد.
منبع:

1400/04/06
11:14:23
5.0 / 5
530
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر