راه اندازی 20 پارك جهت یابی در مدارس خاص نابینایان تا مهر1400

راه اندازی 20 پارك جهت یابی در مدارس خاص نابینایان تا مهر1400 به گزارش کنکور هنر رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی به راه اندازی اتاق بازی در ۲۳ مدرسه خاص نابینایان اشاره و اظهار نمود: تا مهرماه سال ۱۴۰۰، ۲۰ پارک تحرک و جهت یابی در مدارس خاص نابینایان راه اندازی و شمار اتاق های حسی و حرکتی هم از دو به ۱۰ اتاق خواهد رسید.


سید جواد حسینی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر اینکه یک سیستم آموزش وپرورش استاندارد نیازمند ارتقای استانداردهای خود در حوزه های مختلف است اظهار داشت: توانمندسازی فضاها یکی از مولفه های این امر است که از راه تجهیز فضاهای موجود و ایجاد فضاهای جدید دنبال می شود.
وی ادامه داد: بر مبنای آمایش سرزمینی ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور برای رسیدن به استاندارد مطلوب موردنیاز است که ساخت این مدارس از یک سال قبل در چارچوب طرح «از خشت تا بهشت» شروع شده است. تا اواخر سال ۹۹، ۱۳۵ مدرسه از این تعداد کلنگ زنی و یا بهره برداری شده است.
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با اشاره به اینکه تا مهرماه سال آتی حدود ۱۲۹۶ مدرسه از جانب سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به منظور استفاده دانش آموزان با نیازهای ویژه مناسب سازی می شود اظهار داشت: همینطور ۶۴ مدرسه هم توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی به صورت الگویی مناسب سازی خواهد شد.
حسینی افزود: نوآوری فضا و تجهیزات و ایجاد مراکز جامع تشخیصی، توان بخشی و مشاوره ای را به صورت جدی دنبال می نماییم. تابحال سه مرکز جامع در کشور راه اندازی شده و شمار این مراکز تا آخر سال تحصیلی به ۱۰ مرکز خواهد رسید.
او همینطور به راه اندازی اتاق بازی در ۲۳ مدرسه خاص نابینایان اشاره و اظهار نمود: تا مهرماه آتی ۲۰ پارک تحرک و جهت یابی در مدارس خاص نابینایان راه اندازی و شمار اتاق های حسی و حرکتی هم از دو به ۱۰ اتاق خواهد رسید.
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی اضافه کرد: ورزش هم همچون نیازهای اساسی دانش آموزان استثنایی است. ۳۱ سالن ورزشی مختص دانش آموزان استثنایی در کشور وجود دارد اما متاسفانه ۱۴ استان کشور فاقد سالن ورزشی ویژه دانش آموزان استثنایی هستند. ساخت سالن های ورزشی ۲۰۰ متر مربعی درون مدرسه ای در ۳۶۸ مدرسه استثنایی با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس از سال ۹۹ شروع شده است.
منبع:

1400/01/14
19:49:04
5.0 / 5
790
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , راه اندازی , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر