اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت كودك ابلاغ گردید

اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت كودك ابلاغ گردید به گزارش کنکور هنر وزیر آموزش و پرورش از ابلاغ اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اطلاع داد و آنرا فصلی نو برای اهتمام به تربیت دوران کودکی دانست.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در پیامی توییتری نوشت: به یاری خداوند اساسنامه سازمان ملی تعلیم وتربیت کودک ابلاغ و فصلی نو برای اهتمام به تربیت دوران بسیار حساس اوان کودکی شروع شد.
وی ادامه داد: این فرصت طلایی برای توجه به نقش محوری خانواده و به رسمیت شناختن اهمیت دوره کودکی در سایه نگاه راهبردی مقام معظم رهبری وحمایت رئیس محترم جمهور حاصل شد.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، سازمان ملی تعلیم وتربیت کودک مذکور برای تربیت دوره کودکی(۰-۶ سال) با تمرکز روی خانواده برای آماده ­سازی کودکان در ورود به نظام آموزش و پرورش رسمی و عمومی کشور برنامه ریزی و اقدام خواهد داشت که این دوره جزء دوران تعلیم و تربیت رسمی آموزش و پرورش نیست.
در این اساسنامه دوره کودکی شامل کودکان گروه سنی بدو تولد تا شش سال تمام است که به دو دوره سه ساله (دوره اول کودکی و دوره دوم کودکی) تقسیم می شود. تعلیم و تربیت کودکان در این دوره با محوریت خانواده و با مشارکت مردم، نهادهای دولتی و غیردولتی انجام می شود. مهدهای کودک، کودکستان ها، مراکز پیش دبستانی و سایر مراکز نگهداری و آموزش کودکان و یا هر عنوان دیگری که مسئولیت مراقبت، رشد، پرورش و آموزش و تربیت کودکان تا قبل از دبستان را عهده دار هستند، در شمول این اساسنامه قرار می­ گیرند.
این اساسنامه در ۲۱ ماده به وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نهاد ریاست جمهوری و دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی ابلاغ گردیده است.
منبع:

1399/12/30
14:59:42
0.0 / 5
734
تگهای خبر: آموزش , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر