كاهش فاصله مدرسه با جامعه با اجرای بسته تحولی مدرسه كانون تربیتی محله

كاهش فاصله مدرسه با جامعه با اجرای بسته تحولی مدرسه كانون تربیتی محله کنکور هنر: مدیرکل برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیاء به تشریح کارهای انجام شده در امتداد اجرای بسته تحولی ˮمدرسه کانون تربیتی محلهˮ پرداخت.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، برمبنای بسته تحولی "مدرسه کانون تربیتی محله"؛ کاهش فاصله بین جامعه و مدرسه و تعامل اثربخش آنها باهم، ارتباط بین یادگیری های مدرسه و زندگی اجتماعی، تبدیل مدرسه به کانون پیشرفت محله و افزایش مشارکت عوامل اثربخش بیرونی در امور آموزشی و پرورشی مدارس از اهداف کلی و مواردی همچون؛ شناسایی و بررسی ظرفیت های محلی و مدرسه و انواع کارهای مشترک قابل اجرا توسط گروه های همیار، برگزاری حداقل ۴ برنامه در طول سال تحصیلی به مناسبت های ملی و مذهبی، مشارکت دانش آموزان و کادر مدرسه در نماز جماعت محله، مشارکت دانش آموزان حداقل ماهی یک دفعه در کارهای اقتصادی و... ازجمله اهداف عملیاتی و قابل سنجش در این بسته تحولی است.
شایان ذکر است؛ محور قرار گرفتن مدرسه در برنامه های فرهنگی و تربیتی محله، توسعه حس شهروندی، نظارت بهتر و پرورش نهادهای مردمی، ایجاد جو سالم محلی، شور و نشاط و سرزندگی بیشتر محله و تقویت متقابل محله و مدرسه، افزایش جذابیت مدرسه و تقویت تمایل دانش آموزان برای حضور در مدرسه، استفاده بهینه از امکانات محلی و مدرسه و هم افزایی در پیشبرد اهداف تربیتی، کمک مفید و دوجانبه مدرسه و محله به یکدیگر نظیر استفاده محله از نیروی انسانی و مدرسه و استفاده مدرسه از مشارکت اهالی و کسبه از خروجی های مورد انتظار این طرح است.
گفتنی است؛ تشکیل گروه های همیار، متشکل از والدین دانش آموزان و نمایندگانی از مؤسسات و متخصصین محلی، بررسی زمینه های همکاری، تنظیم و تدوین برنامه ها، اجرای برنامه با مسئولیت نماینده ای از هر گروه و محله و با نظارت مدیر مدرسه، ارزیابی میزان پیشرفت اجرای برنامه توسط انجمن اولیای مدرسه از مراحل شش گانه این طرح است.
مدیرکل برنامه ریزی انجمن های مدارس، آموزش خانواده و مشاوره اولیا با تشریح فعالیت ها در این برنامه اظهار نمود: در این بسته سعی شده است تا فاصله نامرئی بین مدرسه و جامعه روز به روز کم شود و ارتباط بین این دو نهاد بیش از پیش نزدیک شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، نورعلی عباسپور اضافه کرد: بخش مهمی از این بسته تحولی به سازمان های خارج از آموزش وپرورش مرتبط می شود پس هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شده است و امسال ۱۰ درصد از این بسته تحولی را اجرائی کردیم مرحله اول طرح اجراشده و در مرحله دوم قرار داریم.
وی افزود: کانون اصلی طرح در مدرسه قرار دارد و انجمن های اولیاء و مربیان مدارس واسطه بین خانواده ها و مدارس شدند گروه های همیار در سطح استان تشکیل شده و در شهرستان ها نیز تشکیل می شود. سازمان های مختلف استقبال خوبی از این بسته تحولی داشته اند.
منبع:

1399/12/08
12:56:59
0.0 / 5
545
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر