وحید موساییان مطرح كرد؛

تكنیك برای ساخت فیلم كوتاه خوب كافی نیست

تكنیك برای ساخت فیلم كوتاه خوب كافی نیست کنکور هنر: وحید موساییان کارگردان سینما با اشاره به اینکه فیلم کوتاه باید تشخص داشته باشد، تاکید کرد برای ساخت فیلم خوب، تکنیک و تجهیزات کافی نیست.وحید موسائیان کارگردان سینما و عضو هیأت داوران بخش مستند و داستانی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «رضوی» درباره کیفیت آثار راه یافته به این دوره از جشنواره به خبرنگار مهر اظهار داشت: کیفیت آثار راه یافته به جشنواره فیلم کوتاه رضوی در بخش های مختلف متفاوت می باشد. آثار مستند، داستانی و یا فیلم های موبایلی، کیفیت های متفاوتی داشتند اما در مجموع می توانم بگویم معدل کیفیت آثار متقاضی حضور در این دوره از جشنواره، چندان شورانگیز نبود. به این معنا که نمی توانیم بگوییم کیفیت آثار جشنواره امسال قدمی رو به جلو بوده است.
وی اضافه کرد: غالب فیلم های جشنواره امسال آثار متوسطی بودند که این اتفاق نشانه خوبی نیست. سینمای کوتاه، سینمای متوسط به بالا است. هم برای فیلمساز، هم برای جشنواره و هم برای مخاطب. نمی دانم چرا با آنکه تکنیک های ساخت خوب است و برخی فیلم های حتی فیلمبرداری ها و طراحی صحنه های خوبی هم دارند، باز هم انگار اینها برای یک فیلم کوتاه کافی نیست. فیلم کوتاه یک تشخصی دارد که رسیدن به آن، کار می برد و به همین راحتی نیست. با تجربه، با دیدن، با ارتباط داشتن است که یک فیلمساز می تواند فیلم کوتاه خوب بسازد.
این کارگردان سینما درباره تأثیر بحران کرونا بر موضوع آثار جشنواره هم اظهار داشت: متأسفانه چندان شاهد واکنش نسبت به این مساله نبودیم. اتفاقی به این بزرگی رخ داده است اما فیلمسازان ما واکنشی به آن نداشته اند. البته شاید قسمتی از آن طبیعی باشد. باید کمی از متن بحران فاصله بگیریم تا آثار خوبی درباره آن ساخته شود اما در همین فاصله کوتاهی که از شروع بحران گرفتیم هم هنوز آثار درخوری ساخته نشده است.
موسائیان درباره تأثیر جشنواره های موضوعی بر جهت دهی محتوایی آثار در سینمای ایران هم اظهار داشت: واقعیت این است که ما از همان ابتدا که وارد حوزه ساخت فیلم کوتاه شدیم، اعتقادی به دسته بندی موضوعی آثار نداشتیم. سینما، سینما است و فیلم کوتاه، فیلم کوتاه است. این تقسیم بندی موضوعی برای طراحی سازوکار برگزاری رویدادهای موضوعی مختلف قابل درک است اما برای جهت دهی به فیلمساز، قابل درک نیست. یک فیلمساز بر طبق موضوع سفارشی می تواند فیلم بسازد اما معمولاً حاصلش فیلم خوبی نمی گردد.
وی در آخر اظهار داشت: فیلمساز زمانی که فیلم خودرا می سازد، خروجی اش می تواند اثری باشد که از طرف برخی رویدادهای موضوعی سینمایی هم موردتوجه قرار بگیرد. جشنواره موضوعی این حسن را دارد که چرخه تولید فیلم های کوتاه و مستند را سرپا نگه می دارد. هر چه رویداد در رابطه با حوزه کوتاه و مستند بیشتر باشد، خروجی اش به نفع سینماگران این حوزه است.


منبع:

1399/12/05
14:08:00
0.0 / 5
723
تگهای خبر: جشنواره , ساز , سینما , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر